Sąd

Potrzebujesz nagle pieniędzy? Poczytaj, jak nie dać się nabijać w butelkę

urząd
Author: Ministerio de Cultura de la Nación
Source: http://www.flickr.com
W życiu właściwie każdego człowieka raz na pewien czas przychodzi taki moment, kiedy potrzebujemy na szybko większego zastrzyku gotówki - zwykle tego typu wypadki mają miejsce w okolicach świąt, kiedy praktycznie wszyscy z nas mają wielkie wydatki, a także wtedy, gdy ostatnio mieliśmy sporo nieoczekiwanych wydatków.

Kroki odzyskiwania zadłużenia od dłużnika wytycza procedura pozasądowa albo sądowa.

komornik
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com
Kiedy opóźnia się konsument z należnością za usługę, którą dla niego przeprowadziliśmy, wtedy możemy zacząć procedurę odzyskiwania zapłaty. Cały proces to kilka etapów. Pierwszy krok to pozasądowe wezwanie kontrahenta do zapłaty, a dalszy krok to przez sąd.

Co to jest windykacja i czy warto z niej korzystać, gdy bez rezultatów staramy się odzyskać swoje pieniądze?

dług
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Uchylanie się partnera biznesowego od dokonania zapłaty to sytuacja, w której wiele firm zmuszonych jest do zaczęcia działań windykacyjnych. Pod pojęciem windykacji rozumieć trzeba dochodzenie roszczeń w obszarze dopuszczonym przez prawo. W celu odzyskania należności podejmuje się różne kroki, zaczynając od prób polubownego rozwiązania konfliktu. Windykacja polubowna, zwana także przedsądową, polega przede wszystkim na monitowaniu dłużnika.

Kredyt konsolidacyjny Akredo - a więc, w jaki sposób uprościć sobie życie w trakcie posiadania długów?

pomieszczenie biurowe
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com
Każdy spośród nas samych ma całkiem inne życie - jednym z nas się powodzi, innymi zaś nie zbyt dobrze. Jeszcze inni zaś Sądząc, że łatwo sobie poradzą wraz ze wszystkim kłopotami, zaciągają kredytów, które to są wręcz pewni, że z łatwością spłacą.

Masz nielojalnego dłużnika oraz musisz odzyskać pieniądze? Zatrudnij firmę windykacyjną i korzystaj z jej wsparcia

pieniądze i karty kredytowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Działalność gospodarcza w ogromnej mierze opiera się na nieustannym przepływie gotówki, inwestowaniu środków, dokonywaniu opłat za zamawiany materiał albo inkasowaniu należności za produkt sprzedany. Niemniej od czasu do czasu zdarza się tak, że trafia się na nielojalnego kontrahenta lub wspólnika i nie otrzymuje się zamówionych towarów albo na rachunek bankowy nie wpływa wpłata za sprzedane produkty. W takim przypadku nieodzowna okaże się pomoc komórki windykacyjnej.