pracodawca

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

ciężka praca w biurze
Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, gdzie sytuacja na rynku nie napawa optymizmem, jednak nieznacznie zmienia się na lesze. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która tworzy przedsiębiorcom doskonałe możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat daje zatrudnienie sporej liczbie osób.

O czym należy dzisiaj w pierwszej kolejności pamiętać, zanim zacznie się poszukiwanie satysfakcjonującej pracy?

napisane cv
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwanie pracy może być faktycznie ciężkim doświadczeniem, zwłaszcza kiedy ma się na uwadze fakt, że niestety, ale bezrobocie na krajowym rynku ciągle jest dość duże.

Jakie znaczące dane i informacje trzeba umieścić tworząc CV?

Komputer, strony internetowe
Author: Lindy Buckley
Source: http://www.flickr.com
Moment poszukiwania pracy będzie jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, by znaleźć taką pracę w jakiej będzie się dopełniać jak i będzie przynosiła sukcesy. Natomiast zanim to wszystko stanie się człowiek będzie zmuszony do napisania CV jak i czasami listu motywacyjnego. Z pozoru łatwe zadanie, jednak kiedy się nad tym usiądzie nie jest już tak wesoło. Dlaczego?

Czemu warto rozliczyć podatek wcześniej? Co w ten sposób zyskamy? Kiedy można już zacząć rozliczać taki podatek?

księgowa
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tego typu rzecz, o jakiej musimy pamiętać znacznie bardziej aniżeli o różnych innych kwestiach. Zapominalscy bowiem muszą liczyć się z dużymi nieprzyjemnościami.

Jak to jest z tymi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

rachunki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj jest ta wyczekiwana data. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam naszą pensję. Czy coś może popsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może podatki? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi zapłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany inaczej ZUS-em). Później, gdy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu zapłacić kolejną część podatku za to, że jesteś zatrudniony oraz rzecz jasna następny podatek ZUS.

Parę pomysłów na to, jak skutecznie zająć się poszukiwaniami nowego zajęcia.

praca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli się planuje zmianę zatrudnienia w pierwszej kolejności należy się zatroszczyć o to, aby coś odpowiedniego znaleźć. Możliwości na to jest kilka, powinno je wszystkie poznać, bo wówczas szanse na coś interesującego będą dużo większe. Bardzo często stosowaną metodą na szukanie pracy jest przeglądanie pojawiających się ogłoszeń.

Pages