pracodawca

Instruktaże okresowe dla naszych pracobiorców

szkolenie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Pewnym z głównych obowiązków każdego chlebodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych a także higienicznych warunków pracy. Dogłębne informacje na tenże temat zdołamy znaleźć w dziale dziesiątym Kodeksu Pracy. Do obowiązków tych zalicza się również przeszkolenie ludzi z zakresu BHP. Temat instruktaży w dziedzinie bezpieczeństwa a także higieny pracy normuje rozporządzenie Ministra Gospodarki oraz Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku. Szkolenia BHP we Wrocławiu są realizowane w celu aktualizacji i ugruntowania wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie BHP a również zapoznania uczestników z nowymi podejściami techniczno-organizacyjnymi w tymże zakresie.

Jak to jest z tymi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

rachunki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Dziś jest ta wyczekiwana data. Raz w miesiącu pracodawca przelewa nam naszą pensję. Czy coś może zepsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Zanim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, powinien zapłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany dla pozorów ZUS-em). Później, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na swoją część kosztów, powinien w Twoim imieniu zapłacić jeszcze jedną część podatku za to, że jesteś zatrudniony oraz rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

Sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim

ciężka praca w biurze
Polacy szturmują Powiatowe Urzędy Pracy. Są miejscowości, gdzie sytuacja na rynku nie napawa optymizmem, jednak nieznacznie zmienia się na lesze. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która tworzy przedsiębiorcom doskonałe możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat daje zatrudnienie sporej liczbie osób.

Jakie znaczące dane i informacje trzeba umieścić tworząc CV?

Komputer, strony internetowe
Author: Lindy Buckley
Source: http://www.flickr.com
Moment poszukiwania pracy będzie jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, by znaleźć taką pracę w jakiej będzie się dopełniać jak i będzie przynosiła sukcesy. Natomiast zanim to wszystko stanie się człowiek będzie zmuszony do napisania CV jak i czasami listu motywacyjnego. Z pozoru łatwe zadanie, jednak kiedy się nad tym usiądzie nie jest już tak wesoło. Dlaczego?

Usługi księgowe to potrzebny element prowadzenia firmy.

księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Każda firma chce osoby, zajmującej się księgowością. Żadne przedsiębiorstwo bowiem nie może działać bez ważnych rozliczeń, składania druków w właściwych miejscach a także kolejnych szczególnie istotnych administracyjnych kwestii. Szczególnie dobre biuro księgowe jest w stanie ustalić za przedsiębiorcę praktycznie wszystko.

O czym należy dzisiaj w pierwszej kolejności pamiętać, zanim zacznie się poszukiwanie satysfakcjonującej pracy?

napisane cv
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwanie pracy może być faktycznie ciężkim doświadczeniem, zwłaszcza kiedy ma się na uwadze fakt, że niestety, ale bezrobocie na krajowym rynku ciągle jest dość duże.

Pages