termin

Jakim sposobem wyselekcjonować firmę kurierską?

samochód kuriera
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Wybór jednostki kurierskiej, jakiej polecimy nasze drogocenne przesyłki, to nieproste zadanie. Nim przed naszym mieszkaniem albo firmą pojawi się kurierska furgonetka, sprawdźmy, jakiego rodzaju kryteria zazwyczaj decydują o udanej kooperacji.

Szkolenia okresowe - kluczowe informacje

kask
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Przeprowadzenie szkolenia BHP przez chlebodawcę to jego obowiązek nie wyłącznie przed rozpoczęciem świadczenia pracy przez pracownika. Jest ono bowiem ważne jedynie przez jakiś okres. Podstawę ustawową omawianego obowiązku chlebodawcy stanowią regulacje zarządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Na ich gruncie winien on umożliwić pracobiorcom odbycie szkolenia tyczącego się bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to wszelkich pracobiorców zaangażowanych na posadach robotniczych, administracyjno-biurowych jak też tzw. kadry kierowniczej - niezależnie od realizowanych przez nich czynności.

Jeśli posiadamy własną firmę to musimy pamiętać o różnych istotnych rzeczach? O jakich szczególnie warto pamiętać?

podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto posiada firmę powinien poznać niektóre pojęcia. Każdy także, kto planuje otworzyć własną firmę zmuszony jest do zapoznania się z szeregiem pojęć, które posiadają istotny wpływ na działanie firmy. Są one konieczne, aby osiągnąć sukces, to czynniki, które określamy jako marketingowe albo reklamowe. Jeżeli bowiem chcemy, aby taka firma miała klientów i była rozpoznawalna, to niezbędnym jest zainwestowanie we właściwe akcje promocyjne. Jednocześnie, nie można zapominać o innych kwestiach, jak wszelkie ważne regulacje.

W jakim terminie rozliczenie PIT 37 musi być przedłożone?

pieniądze - widok
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Przy rozpoczęciu każdego roku kalendarzowego, konieczne okazuje się być przedłożenie rozliczenia z dochodu za zeszły rok. Warto powiedzieć jak to uczynić oraz do kiedy mamy czas, tak abyśmy nie musieli składać poprawki, ani płacić żadnych kar.


Do końca kwietnia powinno się złożyć rozliczenie PIT 37

Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie szukania pracy

kancelaria
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Dostałeś już kilka ofert, niektóre z nich okazują się faktycznie bardzo ciekawe, lecz jedna oferta szczególnie nie daje Ci spokoju.


Jaka to oferta? Miałbyś pracować jako aktuariusz, ale tak naprawdę nie wiesz, kto to jest i czym się zajmuje.