PRacownik

Sondowanie satysfakcji i zadowolenia pracowników poprzez oceny pracowników

pracownik
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
Sprawdzanie satysfakcji a także zadowolenia pracowników jest bardzo znaczącym fragmentem, który powinien być obecny w każdej firmie, instytucji czy także przedsiębiorstwie. Sprawdzanie zadowolenia pracowników z wykonywanej przez nich pracy to nic innego jak oceny pracownicze, które pozwalają na określenie zadowolenia pracowników w kontekście pewnych wyłonionych obszarów. Do takich obrębów może zaliczać się między innymi wielkość wynagrodzenia, system motywacyjny w pracy, atmosfera dominująca w miejscu pracy itp.

Kiedy pracownik może wziąć bezpłatny urlop?

telefon
Source: www.morguefile.com
W każdym momencie pracobiorca ma prawo złożyć wniosek o ów urlop. Jednakże od decyzji zwierzchnika zależy, czy go dostanie czy nie.


Bezpłatny urlop, o jaki pracobiorca może poprosić chlebodawcę składając wniosek o urlop bezpłatny, umożliwia przerwanie realizowania pracy dla Pracodawcy bez zrywania umowy o pracę.

Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna i rozliczenie PIT-11 - ważne informacje. Koniecznie sprawdź

wyjazd na delegacje
Author: Andrew Thomas
Source: http://www.flickr.com
Gdy pracodawca wysyła pracownika na delegację, wtedy musi pamiętać o jej prawidłowym rozliczeniu. Delegacja to wykonywanie obowiązków zawodowych poza miejscem pracy, dlatego wiąże się to z sumptami za dojazd, nocleg czy wyżywienie.

O czym musimy pamiętać posiadając własne przedsiębiorstwo? Czy są jakieś najważniejsze pojęcia, jakie trzeba znać?

umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to faktycznie konkretne działanie, które bez wątpienia wpływa na całe nasze życie. Jeśli chcemy, by nasza firma działała dobrze trzeba posiąść faktycznie sporą dawkę wiedzy. W czasach, kiedy dostęp do sieci jest praktycznie powszechny nie jest to jakiś wyczyn, niemniej powinniśmy również wiedzieć czego szukać, bo zagadnień rzeczywiście jest dużo. Warto więc skupić się na kilku ważnych pojęciach, oto ciekawe propozycje.

Outsourcing księgowości

praca
Author: KIANO
Source: KIANO
Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Aktualnie coraz częściej firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

Jak wybrać strój roboczy? O czym niezbędnie trzeba pamiętać? Jakie są najważniejsze elementy takiego stroju?

robotnicy w odzieży roboczej
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Podczas wybierania odzieży roboczej trzeba zwracać uwagę na bardzo dużo ważnych kwestii. Dzięki temu możemy oczekiwać, że ubiór będzie pełnił swoją rolę na każdym poziomie. Pracownik, jaki ma odpowiedni strój roboczy jest bardziej pracowity, zyskuje na tym całe przedsiębiorstwo.

Pages