pracownicy

Sezonowa praca w większym mieście - omówienie przypadku biorąc na ostrze Warszawę

praca sezonowa
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com
Praca sezonowa cieszy się niemałym zainteresowaniem zwłaszcza wśród różnych studentów. Oni bowiem uczestniczą w dwóch przerwach w semestrze – zimowej i letniej. Ta druga to aż trzy miesiące, więc trudno się im dziwić, że chcieliby sobie wówczas dodatkowo zarobić i tym samym zwiększyć budżet, oczywiście na kolejny rok akademicki.

Biura w Twojej firmie|Część biurowa w firmach

szafka na dokumenty
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, a później następne - wszystkie mają miejsce w jakimś biurze. Dość często w związku ze stresem nie zwracamy uwagi na to, jak dane biuro wygląda. Jednak, gdy otrzymujemy pierwszą pracę i własne biurko przy, którym mamy pracować, to patrzymy uważnie na to, w jakim miejscu pracujemy. Często miejsce naszej pracy raczej nas przytłacza niż pomaga efektywnej i radosnej pracy, ale cóż nie ma, co narzekać, bo mogliśmy trafić gorzej. Ale prawda jest taka, że często dobrze coś przestawić. Oczywiście najpierw należy porozmawiać z szefem, ale nie powinniśmy się krępować. Wiadomo, że biuro i firma to naczynia połączone. Nieważne czy prowadzimy sprzedaż wysyłkową, czy klienci odwiedzają nasze biuro. To jak wygląda nasze biuro poza tym, że ma wpływ na klientów, wpływa zwłaszcza na każdego z pracowników. Dlatego biuro powinno być właściwie urządzone i wyposażone we wszelkiego rodzaju niezbędne akcesoria, które ułatwią działanie.

Emigracje zarobkowe

autobus piętrowy
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Co dziesiąty Polak oświadcza, iż w poprzedniej dekadzie pracował zarobkowo za granicą. To oznacza, że za chlebem wyjechało 3,3 mln Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.

Bezpieczeństwo w różnego typu miejscach pracy

Odzież robocza
Author: TAFE SA Electrical Engineering
Source: http://www.flickr.com
W różnego rodzaju miejscach pracy, szczególnie tam, gdzie jest praca fizyczna, sporą wagę przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa pracowników. Jest to kwestia szczególnie ważna, gdyż dotyczy bezpośrednio ludzkiego zdrowia i życia.

Czy w niewielkich firmach opłacać się będzie wdrożenie systemu do elektronicznego obiegu dokumentów.

księgowa przy pracy
W niejednej firmie można czasem trafić na sytuację, kiedy ktoś poszukuje gorączkowo jakiegoś dokumentu chodząc pomiędzy pokojami. I będzie dobrze, jeśli taki dokument w pewnym momencie się znajdzie, bo czasami może być i tak, że niestety zaginie na dobre.

Jakie aplikacje komputerowe są najodpowiedniejsze dla naszego przedsiębiorstwa?

w pracy
Author: Graham Stanley
Source: http://www.flickr.com
Na rynku jest sporo programów, które mają wspierać działanie zakładu, ale prawda jest taka, iż nie zawsze pasują one do każdego zakładu. Dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni, co świetnie spisze się w naszej zakładzie, to powinniśmy o pomoc zapytać ekspertów w tej dziedzinie, którzy z prostotą będą nam w stanie udowodnić różnice pomiędzy tymi programami oraz powiedzieć, dlaczego jeden jest wspanialszy od innego.

Jak podnieść kwalifikacje swoich pracowników?

Nowe rozwiązania wideokonferencyjne
Author: HUAWEI
Source: HUAWEI
Kiedy otwieramy własną firmę, z góry zakładamy, iż odniesiemy w swej branży ogromny sukces. Marzymy w początkowym okresie o ekskluzywnym aucie, modnych gadżetach i komfortowej willi z wielkim basenem. Ale nie wszystko zawsze będzie takie proste. Jeżeli mamy swój biznes, powinniśmy się przygotować głównie na sumienną pracę. Pamiętajmy również o czyhającej tu i tam konkurencji, która tylko czeka, aż powinie nam się noga. Biznes niekiedy bywa okrutny. Zwycięża tylko ten, kto umie pokonać przeciwności losu. Stąd też powinniśmy być cierpliwym i cały czas robić swoje. A jeżeli dopisze nam szczęście, może kiedyś spełnimy nasze marzenia o dostatnim życiu.

Pages