składki

O czym musimy pamiętać posiadając własne przedsiębiorstwo? Czy są jakieś najważniejsze pojęcia, jakie trzeba znać?

umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to rzeczywiście konkretne działanie, jakie bez wątpienia oddziałuje na całe nasze życie. Jeśli pragniemy, żeby nasza firma funkcjonowała dobrze powinniśmy posiąść naprawdę sporą dawkę wiedzy. W czasach, gdy dostęp do internetu jest praktycznie powszechny nie jest to jakiś wyczyn, niemniej powinniśmy również wiedzieć czego poszukiwać, ponieważ zagadnień rzeczywiście jest dużo. Warto więc skupić się na konkretnych pojęciach, oto nasze propozycje.

Zwrócenie podatku rocznego - czyli, czy wszyscy czekają tam samo długo?

stats, trends
Author: Bart Everson
Source: http://www.flickr.com
podatek z całego roku jest czymś co niemalże każdziutka dorosła persona bywa zmuszona uzupełniać każdziutkiego roku, wyliczając w ten sposób własne przychody, aby dzięki nim po rozliczać się ostatecznie z urzędem skarbowym, który opowie Ci dzięki temu, czy masz po wpłacane wszyściutkie składki i opłaty i czy z ramienia tego jesteś zmuszony po dopłacać, czy też wręcz na przekór - dostać zwrócenie nadpłaconej kwoty, która uzbierała się w przeciągu calutkiego minionego roczku.

Przyjście na świat dziecka to cudny dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.


Każda mama powie, że pierwszy rok maleństwa jest najistotniejszy.

Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu własnej działalności

tabelka w biurze rachunkowym
Author: dziennik.elektroniczny
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy swoją firmę, to musimy mieć na względzie, że nieomal w całości odpowiedzialność za to wszystko, co się w firmie dzieje, spoczywa na nas, zarówno wtedy, kiedy mamy sukcesy, jak i kiedy spadają na nas porażki, to musimy sobie z nimi radzić.