Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób szybko wypełnić deklarację PIT oraz czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Oświadczenia skarbowe powinniśmy składać wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakiekolwiek dochody, czy nie. Należałoby to zrobić do końca czwartego miesiąca w roku, żeby nie mieć żadnych problemów z US.


aplikacje mobilne
internet
Author: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Source: http://www.flickr.com


Można by to wykonać naturalnie wcześniej, jeżeli tylko posiadamy tego typu możliwości.


Deklaracja PIT-37 jest najbardziej popularną deklaracją skarbową składaną w wypadkach, kiedy pracownik lub zleceniobiorca rozlicza swoje źródła przychodów rocznych. Żeby złożyć oświadczenie prędko, moglibyśmy wykonać rozliczenie PIT przez internet. Tam znajdziemy wszystkie rady, aby wypełnić tego typu oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeżeli uzyskujemy jedynie dochody zwolnione z podatku, w tym czasie nie składamy jakiejkolwiek deklaracji. Jeżeli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą sami, jesteśmy odpowiedzialni za obliczenie i opłacenie należnego podatku dochodowego.


Można by się rozliczać wraz z małżonkiem. Jeśli Twój partner prowadzi działalność opodatkowaną według skali to nie można by rozliczyć się wspólnie z nim składając deklaracje PIT-37. Wtedy niezbędna jest deklaracja PIT-36. Wspólne rozliczenie jest także wykonalne, kiedy Twój partner ma miejsce zamieszkania w UE, pod warunkiem, że osiągnął dochody podlegające opodatkowaniu na terenie Polski. Deklarację PIT-37 składa osoba samotnie wychowująca dziecko jak kawaler, wdowa.


Tego typu zeznanie jest możliwe, kiedy wychowujesz potomstwo małoletnie, bez względu na to ile ma lat, jeżeli uzyskuje dodatek pielęgnacyjny albo rentę socjalną.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Cieszymy się. Może wyrazisz chęć też przeglądnąć nowe ciekawe informacje? Wystarczy tylko najechać na hiperłącze do źródła i gotowe.

PIT-37 można by wypełniać samodzielnie lub wypełnić ją przez internet przez obecne tam różne aplikacje mogące pomóc w tej sytuacji.