Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Kiedy wykorzystuje się faktoring?

Faktoring określony jest dla jednostek prowadzących sprzedaż wyrobów oraz usług innym jednostkom czy instytucjom, wystawiających faktury z odroczonym czasem płatności.


Dla przykładu, biznesmen, jaki wyprzedaje produkt, ustala ze swoim odbiorcą, iż płatność za dostawę nastanie w ciągu miesiąca. To czas, w jakim formalnie realizowany jest przychód, co powoduje powstanie zobowiązania fiskalnego, choć gotówka (pożyczki pod zastaw) jeszcze nie wpłynęła. W tym czasie może także zaistnieć potrzeba uregulowania innych należności: za dostawy materiałów do produkcji, wynagrodzeń etc. W owej sytuacji pomóc może faktoring. To reasumując jest definicja faktoringu. Aby uzyskać pieniążki za własne faktury w krótkim okresie powinno się przede wszystkim nawiązać umowę z faktorem. umowa takowa jest zawierana na czas nieokreślony, co stanowi jej wyższość nad układami kredytowymi zawieranymi na ogół na jeden rok. Nie ma konieczności corocznego odświeżania umowy.


wniosek
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com


waluta
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Zawarcie umowy faktoringu zachodzi prędko, dlatego że przesłanki do jej podjęcia są inne aniżeli w dla przykładu kredycie bankowym. Oszacowanie zdolności kredytowej ma mniejsze przesłanie, a istotna staje się tak zwana faktorowalność transakcji - innymi słowy w skrócie to, czy w typowym obrocie komercyjnym dostawcy z jego klientami występują okoliczności utrudniające skuteczne ściąganie należności. Jeśli chodzi o faktoring odwrotny schemat wygląda w ten sposób, że to wyjście skierowane do firm, które mają nadto krótkie terminy płatności za artykuły. Jest to najbardziej modna forma usługi.
Istnieje również możność zawarcia takowej umowy, w jakiej zwrot zadatków nie będzie zachodził, dlatego że transakcja zostanie ubezpieczona od braku opłaty ze strony odbiorcy.