Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czy to dobry pomysł założyć firmę? O czym nie zapominać? A może działalność w innym kraju, na przykład w Niemczech?

Praca to coś przed czym trudno uciec, gdyż jest ona niezbędna, by realizować swoje różnorakie plany na życie. Daje pieniądze, co oznacza, że można kupować różnorakie rzeczy, realizować swoje zainteresowania, zwiedzać świat.
perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Bardzo długo moglibyśmy tak wymieniać. Określone osoby jednak mają dość pracy na etacie, więc dość poważnie zastanawiają się nad tym, by przejść “na swoje”, co oznacza, że chcą otworzyć własną firmę. Czy to odpowiedni pomysł?


To na pewno większa wolność, gdyż nie mamy nad sobą szefa. Czasem to jednak tylko wolność w teorii, bo jak w zwykłej pracy mieliśmy szefa oraz swoje powinności, tak we własnej firmie wszystko nam się maksymalizuje. Mamy wielu klientów, których musimy obsługiwać, a przecież są różnorakie osoby, tak więc raz będzie lepiej, a w innym czasie spotkamy się z tzw. “trudnym” klientem. Kolejna sprawa wiąże się z opłatami. Na etacie dostawaliśmy wypłatę, a składki to była kwestia pracodawcy - wiedzieliśmy, iż pewna kwota jest przeznaczona na emeryturę, ubezpieczenie i podatki, ale jakoś nie myśleliśmy za bardzo o tym, ponieważ byliśmy na to przygotowani.


Jak mamy działalność co miesiąc trzeba zapłacić dużo pieniędzy do kasy państwa, więc musimy sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to przygotowani. Jeśli już jednakowoż planujemy założyć firmę, jesteśmy do tego przekonani, to może korzystniejsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma bardzo uporządkowany i czytelny system podatkowy, więc z góry jest wiadome, ile zapłacimy i czy nam się to opłaca.
Niemcy są krajem rozwiniętym, przez lata wszystko się bardzo dobrze ugruntowało, wszystko działa tu jak znanej z przysłowia niemieckiej maszynie - jest solidnie, są zasady, a prowadzenie firmy jest o wiele bardziej łatwej niż w Polsce.

Zobacz obfite w treść rekomendowane informacje (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/rejestracja-sp-z-oo-w-24h), zawierające użyteczne informacje na przedstawiany wątek - wejdź więc tutaj i zgłąb wiadomości, które Cię fascynują.

Warto o tym pomyśleć, gdy będziemy zdecydowani zakładać firmę.