Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W przypadku kiedy chcesz odliczać wydatki powiązane z zastosowaniem wozu w przedsiębiorstwie, powinieneś prowadzić ewidencję

Właściciele zakładów najczęściej szukają oszczędności, żeby jak najwięcej zarabiać. Nie każdy orientuje się, że istnieje możliwość ewidencjonowania przebiegu samochodu, przez co można wliczyć w koszty prowadzenia firmy wydatki związane z zakupem paliwa bądź eksploatacji auta.


Opłaca się o tym pamiętać, ponieważ można na tym sporo zyskać.


To nie jest trudne


ewidencja wyposażenia przebiegu pojazdu określana potocznie „kilometrówką” pomaga określić ilość przejechanych kilometrów oraz policzyć poniesione z tego tytułu wydatki na benzynę. Podobną ewidencję prowadzi się zarówno dla celów podatku dochodowego, jak również Vat, ale trzeba spełnić konkretne warunki. W wypadku podatku dochodowego uwzględnia się wozy, które nie zostały zaklasyfikowane jako środki trwałe przedsiębiorstwa. Takim samochodem może być w równym stopniu wóz właściciela firmy, jak także pracownika. Aby mieć szansę otrzymać zwrot wydatków z tego względu, trzeba prowadzić niesamowicie szczegółową ewidencję, lecz nie powinno się tego bać, bo teraz można korzystać z bardzo funkcjonalnych programów i aplikacji, które pomagają prowadzić taką ewidencję szybko oraz łatwo.


Ewidencja przebiegnie łatwo i szybko


wyobrażenie - firma
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com


Ewidencja przebiegu pojazdu z dobrym systemem nie sprawi problemu, ale należy pilnować, żeby wszystko bardzo dokładnie wpisać. Przepisy regulują, co musi być w tego rodzaju wykazie, jak również kto powinien go podpisać. Ewidencja przebiegu musi zawrzeć takie informacje, jak numer, dane osoby używającej pojazdu, numer rejestracyjny oraz pojemność silnika, opis trasy, cel podróży oraz datę, jak także liczbę faktycznie przebytych kilometrów, stawkę za kilometr i pełną kwotę stanowiącą mnożenie ilości przebytych kilometrów przez stawkę. Potrzeba pamiętać, że stawka za kilometr zależna bywa od pojemności silnika samochodu i regulowana stosownymi zapisami.
W wypadku, kiedy właściciel firmy zdecyduje się skorzystać ze specjalnego systemu do prowadzenia ewidencji, starczy że wprowadzi dane do właściwych rubryk, a potem wydrukuje dokument oraz złoży podpis.


Podobna ewidencja pomaga ograniczać koszty powiązane z działalnością, więc dobrze ją prowadzić. Należy także pamiętać, że przepisy bardzo często się zmieniają, zatem powinno się to śledzić.