Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak oszczędzać na rachunkach za światło?

Każdy doskonale wie, iż budżet domowy nie jest elastyczny i nie da się go bez końca rozciągać. Przytrafiają się na nieszczęście sytuacje, że zmuszeni jesteśmy szukać jakiś oszczędności, aby nasz comiesięczny bilans nie okazał się ujemny. Niewątpliwie najwłaściwszym na to sposobem jest przeprowadzenie przeglądu swoich rachunków jak i znalezienie w ich obrębie jakichkolwiek oszczędności. Niewątpliwie najlepsze pod tym kątem będą rachunki za energię elektryczną.


rachunek
Author: Syed Ikhwan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli uznamy, iż nasze rachunki za prąd są nazbyt wysokie, możemy pomyśleć nad powodem takiego stanu rzeczy. Być może mamy w domu jakieś wiekowe urządzenia, jakie pożerają ogromne ilości energii. Być może mamy dużo urządzeń pozostawionych na czuwaniu i pomimo tego, iż ich nie używamy, musimy każdego miesiąca wiele za nie płacić. Jeśli rozpoczniemy wyłączać sprzęt elektroniczny z czuwania bądź zastąpimy stare sprzęty, bezsprzecznie prędko dostrzeżemy niemałe oszczędności. Rozsądnym pomysłem może być również przeanalizowanie posiadanej taryfy. Być może winniśmy negocjować z dostawcą prądu albo zdecydować się na jego zmianę. (szwedzkie pompy ciepła) Działania takiego typu nie ochłoną nam dużo czasu, a pozwolą na duże oszczędności. Winniśmy pomyśleć również o wymianie starych żarówek na energooszczędne.

Poszukujesz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa ranking kont dla studentów z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są tam wiele bardzo interesujących danych.

Zmiana taka jednorazowo może być stosunkowo kosztowna, jednakże długoterminowe oszczędności miło nas zaskoczą.


pieniądze
Author: Jan Fidler
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli dysponujemy stosunkowo sporą powierzchnią obok naszego domostwa możemy się zastanowić nad nieco odmiennym rozwiązaniami. Przykład może stanowić elektrownia wiatrowa do domu. Dzięki dysponowaniu niezależnym źródłem energii będziemy w stanie dużo oszczędzić. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kolektory słoneczne, które dostrzec można na dachach wielu jednorodzinnych domów. Stawiając na taką inwestycję, musimy mieć świadomość tego, iż na starcie koszty okażą się naprawdę istotne, a okres zwrotu z inwestycji będzie rozłożony w czasie. Warto to jednakże dokładnie przekalkulować i na takiej podstawie zdecydować.