Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Skuteczny sposób na utrzymanie płynności finansowej w przedsiębiorstwie

Jeżeli dowolna firma wystawia faktury, szczególnie te z przedłużonym terminem płatności, to teoretycznie naraża się na stratę płynności materialnej. Na szczęście funkcjonuje ciekawe oraz, co jest najbardziej istotne, skuteczne rozwiązanie takiego problemu.


Dla przykładu jeżeli przekazujemy komuś jakąś partię produktu, to nie w każdym wypadku możemy spodziewać się bezzwłocznej zapłaty.


biuro
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com


bank
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com


Nasz partner biznesowy także ma swoich klientów, od których może oczekuje uregulowania ich należności. Nas jednak interesuje szczególnie nasza transakcja, gdyż potrzebujemy środków na swoje cele. Jakimś rozwiązaniem jest faktoring, zatem trójstronna umowa. Faktor, czyli firma świadcząca czynność faktoringu wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności od faktoranta. Należne są one od jego kontrahenta. W ten sposób podmiot świadczący jakąś usługę na rzecz swego odbiorcy może uzyskać natychmiastową zapłatę od faktora.

Zaintrygowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Nie byłby zmuszony czekać na zapłacenie faktury, jeżeli petent nie był w stanie samodzielnie jej szybko pokryć.


faktoring
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Może być to świetne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron, ale należy bacznie czytać umowy i ew. dopracowywać detale. Przykładowo faktor bierze za tego typu czynność uzgodnioną opłatę, a faktorant za możliwość momentalnego uzyskania wynagrodzenia za przeprowadzone usługi albo przekazane towary powinien przecież zapłacić.
Powszechnie przedmiot ujmując, faktoring mógłby nieco przypominać usługę banku, jednak ocena ryzyka przez faktora wygląda trochę w inny sposób.

Ciekawi Cię skąd pozyskujemy informacje na przedstawiony w tym artykule temat? Zapraszamy więc do następnej witryny - tam oczekuje na Ciebie dodatkowe źródło (http://www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-horizon/).

Dla instytucji finansowej biznesmen będący w nie najlepszej kondycji finansowej nie jest raczej ciekawym partnerem biznesowym. Dla faktora jednak jest.