Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak właściwie szukać nowej pracy

W niewdzięcznych czasach kryzysu młodzi ludzie różnych kierunków mają kłopot ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Aktualnie poszukiwanie dorywczego zajęcia nie jest wcale proste. Chociaż na rynku pracy jest wiele propozycji, od przyszłych pracowników wymaga się coraz więcej kwalifikacji. Żeby sprostać wymaganiom uczciwych pracodawców, należy się cały czas podnosić swoje kwalifikacje.


Wielu absolwentów chce znalezienie pracy w zawodzie. Kłopot z takim planem zaczyna się po ukończeniu studiów i odebraniu dyplomu. Wtedy okazuje się, że ukończony kierunek nie daje możliwości znalezienia pracy w zawodzie. Następna sprawa, którą należy przemyśleć to doświadczenie zawodowe. Dziś oczekuje się, że absolwent wyższej uczelni zdobędzie doświadczenie już w trakcie studiów , dlatego nie wystarczysam dyplom z wyróżnieniem – powinno się odbyć staż jeszcze podczas studiów.
szkolenia dla nauczycieli
Author: Project NEURON
Source: http://www.flickr.com

Na rynku pracy trudniej mają absolwenci kierunków humanistycznych, np. polonistyki. Każdy przyszły absolwent liczył na to, że na hasło: , posypią się oferty z wieluplacówek edukacyjnych, tymczasem niż demograficzny zablokował możliwość pracy w zawodzie wielu wyuczonym ludziom. Obecnie zwalnia się także nauczycieli zwieloletnim doświadczeniem. Jest to wyjątkowo przykra sytuacja, zarówno dla osób poszukujących dopiero pierwszej pracy, jak i zwolnionych nauczycieli.


Bezrobocie jest dużym zagrożeniem dla kilkunastu regionów w kraju. Bezrobociem zagrożone są szczególnie osoby młode oraz ludzie po czterdziestym roku życia. Państwowi pośrednicy pracy funkcjonują niezwykle mało efektywnie. Wielokrotnie więcej propozycji pracy znajdziemy w internecie. Starsze osoby mogą mieć problem z poszukiwaniem pracy w tą metodą. Dodatkowo można nauczyć się obsługi komputera. Wielu pracowników działów HR właśnie przez internet rekrutuje wielu pracowników. Można wpisać w przeglądarkę właściwą frazę, na przykład: , a wyświetli nam się pełno aktualnych ogłoszeń. W ten prosty sposób mamy możliwość znaleźć właściwą pracę.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO
Właściwe ogłoszenie trzeba zawsze wnikliwie przeanalizować zanim rozpoczniemy pisać własną aplikację. W CV oraz liście motywacyjnym trzeba napisać najważniejsze informacje o sobie. Na początku dane osobowe oraz wykształcenie. (Zobacz też ). Dalej dokładnie opisać swoje doświadczenie, a także umiejętności oraz odbyte staże.