Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Wsparcie państwa w rozwoju współczesnej gospodarki

Współczesny świat kładzie znaczny nacisk na rozwój najnowocześniejszych technologii. Większość ekonomistów głosi, że aby w skali kraju gospodarka dobrze funkcjonowała, należy największą uwagę zwrócić na rozwój nauki, ponieważ to właśnie odkrywcze badania oraz wiedza w dzisiejszym świecie decydują o konkurencyjności gospodarki w wyższym stopniu niż tematyka mająca tak znaczący wpływ na gospodarkę, jak dla przykładu kursy walut.

powiększenie - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Trudność polega na tym, że naukowe badania (kliknij tu) ze swojej natury są dosyć drogie. Gdy do tego dodamy jeszcze impet zmian, robi się niemały problem. Jednak postęp nauki jest na tyle istotny, że wszystkie duże gospodarki przeznaczają sporą część swojego przychodu właśnie na badania (więcej dowiesz się na tej stronie) . Mało tego, nawet instytucje ponadnarodowe takie jak Unia Europejska poświęcają na nie sporą część swego budżetu. Jednak same badania nie wystarczą. Cóż bowiem z tego, że coś błyskotliwego wymyślimy, i nawet będzie to mieć jakiekolwiek zastosowanie praktyczne, jeżeli nie opuści tenże wynalazek murów uczelni? Będzie on wówczas "sztuką dla sztuki".

przekrój - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Konieczne zatem jest, by świat nauki zetknął się ze światem biznesu. Konieczne są zatem takie działania informacyjne aby posiadacze firm zdawali sobie sprawę z faktu, że innowacje w biznesie są zwyczajnie opłacalne. Oddziaływania administracji rządowej winny posiadać kierunek dwutorowy: po pierwsze informacyjny, z drugiej rzeczowy. Konieczne jest wspieranie przedsiębiorczości przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii we wszelkich dostępnych obszarach.

fotos - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Innowacje w biznesie nie muszą znaczyć od razu produkcji jakiegoś zaawansowanego technicznie produktu, może to być również wykorzystanie nowoczesnych technik (najlepiej własnych) do polepszenia skuteczności firmy. Rzecz jasna dobrze gdy innowacje w biznesie polegają na wprowadzeniu na rynek jakiegoś wynalazku. Dobrym przykładem jest tutaj wynalazek Grafenu, który jest owocem polskiej nauki i jednocześnie przedsiębiorczości.

Pracownik naukowy musi spotkać się z przedsiębiorcą, który wyprodukuje innowacyjny artykuł na skalę przemysłową, z tej przyczyny tak ważne jest w podobnych przypadkach wspieranie przedsiębiorczości.