Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Należyta ochrona danych osobowych jest konieczna

zarządzanie dyskami na każdym etapie wykorzystywania tego rodzaju danych, łącznie z etapem, którym jest ich utylizacja


Dobrze prosperująca firma zwraca sporą uwagę na zabezpieczenie danych osobowych zarazem swoich pracowników, jak i klientów.
utylizacja dysków twardych
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com


Tego rodzaju kwestie są oczywiście również regulowane prawnie, ponieważ każda osoba ma prawo (prawo pracy prawnik) do zabezpieczenia indywidualnych danych osobowych i nie udzielania na ich temat informacji. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona wszystkich danych, a w dalszym rzędzie właściwa ich utylizacja.


Zwłaszcza w firmach, w jakich na bieżąco gromadzi się spore ilości danych osobowych istotne jest, aby były one skutecznie zabezpieczone przed dostaniem się w nieodpowiednie ręce. Jednakże nie mniej ważną rolę pełni właściwe zniszczenie informacji w momencie, kiedy nie są już wymagane. Niezbędna jest więc zarówno prawidłowa utylizacja dokumentów, jak i utylizacja dysków twardych oraz innych nośników informacji w momencie, gdy nie spełniają już swojego zadania. Aktualnie działają nawet wyspecjalizowane firmy, jakie zajmują się właśnie tego rodzaju zadaniami. Można powierzyć im znaczną ilość dokumentów do należytego zniszczenia tak, by wszystkie dane były właściwie chronione. Tego rodzaju kwestie są jak najbardziej ważne. Każdy z nas chciałby zapewne, żeby jego dane osobowe były zabezpieczone i by nie miał do nich wglądu nikt oprócz osób, którym takie dane chcemy przekazać.
Firmy, a także publiczne placówki, powinny więc na bieżąco przestrzegać wszelkich ważnych zasad pod tym względem i informować klientów o wszelkich naruszeniach w tym zakresie. Najlepiej natomiast jeśli będą należycie dbać o powierzone im informacje na każdym etapie.