Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

PIT złożony po czasie to wyłącznie kłopoty

Nieterminowe złożenie PIT-a niesie z sobą nie wyłącznie następstwa finansowe. Podatnicy jacy spóźnią się muszą liczyć się również ze stratą pewnych przywilejów.
apartamentowce
Author: Wings Development
Source: Wings Development


I chociaż dostęp do odliczeń zostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Chcesz wypełnić deklarację łącznie z małżonkiem? A może jako osoba samotnie wychowująca pociechę? Nie zapomnij o oddaniu zeznania do końca określonego dnia. Spóźniona deklaracja odbierze też prawo do przekazania 1 proc. podatku na wybrany cel. PIT złożony na czas pozwala wybrać organizację pożytku publicznego oraz wspomóc ją konkretną sumą pieniędzy. Jedyne, co musisz wykonać, to wypełnić dodatkową kolumnę w blankiecie. Starczy wpisać KRS oraz nazwę danej instytucji.


monitor komputera
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com


O czym jeszcze musimy pamiętać? Spóźnione rozliczenie z urzędem fiskalnym wydłuża także czas wyczekiwania na potencjalny zwrot podatku. Co do zasady, urząd fiskalny zwraca środki najpóźniej po upływie 3 miesięcy od momentu złożenia PIT-a. Im wcześniej oddasz pity 2017, tym szybciej otrzymasz nadpłatę. Skuteczne postępowanie upraszcza rozliczenie przez internet. Parodniowe spóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w spłacie podatku, nie musi skutkować poważnymi sankcjami. Pojedyncze przewinienia urząd skarbowy traktuje raczej łagodnie. Nie musi zaraz stosować odpowiedzialności karnoskarbowej. Ważne jest, by roztargniony podatnik jak najprędzej oddał zaległą deklarację oraz uregulował zobowiązanie.
Musimy także poinformować instytucję o zaistniałej sprawie, nim urzędnicy sami zauważą brak dokumentów.

Ciekawy tekst? Więc na pewno przypadnie Ci do gustu również informacja spod linku, który dla Ciebie opracowaliśmy. Trzeba w niego kliknąć.

Jednostka, która nie rozliczy na czas, posłużyć się może instytucją tzw. czynnego żalu.