Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak stać się fachowym agentem ubezpieczeniowym?

Powstające obecnie działalności gospodarcze ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą różnych rodzajów ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której realizowaniem zafascynowanych jest ogrom osób. Nasuwa się jednak pytanie, jak można być agentem oferującym ubezpieczenia?

Zdecydowana duża część klientów towarzystw ubezpieczeniowych zawiera umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Zakres uprawnień agenta zależy od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też funkcjonuje jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach będzie obejmowała mimo wszystko zróżnicowany zakres obowiązków. Pośrednik ubezpieczeniowy nie ma stosownej licencji, nie jest w stanie więc podpisać z nami umowy w imieniu agencji ubezpieczeniowej dla której pracuje.

Zainteresowały Cię treści zawarte w tym artykule? Jeśli tak, to czytaj także adwokat piotrków trybunalski cennik analogiczne informacje, dotyczące tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Ciekawe informacje znajdziesz na tej stronie. Agent ubezpieczeniowy daną licencją posiada, może więc nie tylko reprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale też zawrzeć z nami umowę. Tak pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługiwaniem klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Okres pracy agentów ubezpieczeniowych jest pozbawiony schematu. Dla wielu zainteresowanych jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak jednak można nim zostać?



Mężczyzna w garniturze
Source: pixabay.com
Zadanie agenta ubezpieczeniowego mogą wykonywać osoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z koniecznych warunków. Można także pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby pozytywnie nastawione na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są kierowane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Cieszący się popularnością kurs agenta ubezpieczeniowego który jest zorganizowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie powiązane jest z koniecznością przejścia egzaminu. Poprzejściu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje pozwolenia na pracę konkretnie w tym zawodzie. Wykształcenie kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Rozległą ofertę szkoleń zapewnia FMG Warunkiem najistotniejszym jest właściwie posiadanie wykształcenia średniego. Ogromna ilość towarzystw ubezpieczeniowych niezwykle często tak naprawdę zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które zdobyły wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta są uzależnione od liczby klientów, którzy podpiszą umowy.