Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Branża transport i logistyka w Polsce

Czy mają Państwo świadomość, że zwykle około 15 % ceny towaru stanowią koszty transportu? Zmniejszenie ich daje zdecydowaną przewagę na rynku, dlatego przedsiębiorstwa dokładają wszelkich starań, by je zredukować. Planowaniem efektywnego ekonomicznie przepływu surowców i materiałów zajmuje się logistyka – nowy filar polskiej gospodarki.

ciężarówka
Author: David J
Source: http://www.flickr.com
W związku z tym iż prowadzenie działalności gospodarczej w transporcie drogowym jest związane z posiadaniem odpowiednich kwalifikacji mających związek z zarządzaniem firmą transportową, potrzebne jest zdobycie wykształcenia w tym kierunku. Podczas działań logistycznych powinniśmy brać pod uwagę sporo czynników i zakładać zrodzenie się takiej samej ilości tych, których w żadnym wypadku przewidzieć się nie da. Wiedza fachowca w tej dziedzinie musi być zatem wszechstronna, a jej zdobycie proponuje wiele polskich uczelni. Jeżeli więc interesują nas studia na tym kierunku i mamy wiele pytań z tym związanych, poszukajmy informacji w internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wystukać daną frazę oraz miasto w którym chcemy podjąć naukę, np. logistyka Lublin.

Na jakich stanowiskach można pracować po logistyce? Przede wszystkim w przedsiębiorstwach logistycznych i produkcyjnych, agencjach celnych, firmach dokonujących odpraw celnych czy też Służbie Celnej i Straży Granicznej.Międzynarodowa wymiana towarów związana jest z szeregiem działań, do jakich importer czy eksporter jest zobligowany, aby móc dokonać transakcji zakupu czy sprzedaży produktów. Jest to zapłata cła, akcyzy czy innych opłat. Odpowiednie instytucje prawne (Polecamy kancelaria adwokacka w piotrkowie trybunalskim) ”monitorują” wymianę w zakresie importu oraz eksportu produktów za granicą. Podmiotem pośredniczącym w tej wymianie między przedstawicielem przedsiębiorstwa, a służbą celną jest agent celny.

kurs
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, aby pełnić obowiązki zawodowe w agencjach celnych, niezbędne jest posiadanie licencji, jednak jeśli mamy zamiar pracować w firmie dystrybucyjnej, wystarczy posiadać ukończony kurs agenta celnego. Podstawowym założeniem kursu jest przyswojenie wiadomości odnoszących się do obrotu towarowego z zagranicą przez wszystkich, którzy zajmują się importem i eksportem w sposób zawodowy. Tylko zwiększenie świadomości dotyczącej wykonywanej pracy zawodowej uczyni ją przyjemną i bardziej satysfakcjonującą.