Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Kiedy warto pomyśleć o pożyczce? Jakiego typu pożyczki są warte uwagi? O czym należy pamiętać?

Każdy z nas czasem wymaga finansowego wsparcia, najbardziej często oferowana jest więc pożyczka. To umowa albo operacja, która jest zawierana między dwoma stronami, czyli między pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. Ten pierwszy przekazuje środki pieniężne, zaś ten drugi zobowiązuje się je zwrócić w konkretnym czasie. Pożyczka może być oferowana jednocześnie przez osoby fizyczne, lecz również instytucje.
pożyczka
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Jest faktycznie wiele różnych rodzajów pożyczek, w tym artykule skupimy się na dwóch, jakie odnoszą się do bardzo wielu osób. Takimi są na pewno pożyczki pod zastaw (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych) mieszkania.Kiedy zbudujemy dom, to możliwość tam zamieszkania nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość umożliwia też na wzięcie pożyczki hipotecznej mniej oprocentowanej niż konsumencki kredyt. Zdecydowana większość banków oferuje pożyczki hipoteczne pod warunkiem zdefiniowania hipoteki na nieruchomości.

Z tego względu z punktu widzenia banku najlepiej będzie, jak prawnym zabezpieczeniem kredytu będzie nieruchomość mieszkalna, czyli dom, mieszkanie, a nawet działka (zobacz pożyczka pod zastaw działki tanio) zabudowana domem. Większym kłopotem może stać się jednak określenie hipoteki na gruntach o rolnym wykorzystaniu, usługowym lub przemysłowym. Kolejnym rodzajem są pożyczki oddłużeniowe, o nich też warto powiedzieć kilka rzeczy. To pożyczka, jaka powinna pomagać klientowi spłacić jego wcześniejsze zobowiązania pieniężne. Tak naprawdę procedura zdobycia takiej pomocy nie jest zbyt prosta, nie może również na nią liczyć każdy z zadłużonych.

Pożyczka oddłużeniowa może być bardzo pomocna w momencie, jak osoba posiadająca na swoim koncie już jedno ze zobowiązań finansowych wobec banku, nie może dać sobie rady z jego spłatą. Tego rodzaju przyczyn kłopotów z regularnym płaceniem może być co najmniej kilka. Najbardziej częste to wypadki losowe, jak i zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje o zaciągnięciu pożyczki.

Opcja zadłużeniowa tak więc musi wspomóc kredytobiorcę wydostać się z finansowego dołka w najbardziej łagodny sposób. Jeżeli jesteśmy w tej sytuacji warto rozpatrzyć właśnie taki rodzaj pożyczki, być może będzie to w takiej sytuacji najbardziej wymierny sposób. Oczywiście zawsze powinniśmy rozpatrzyć wszystkie zalety i wady, lecz z pewnością jest to opcja godna uwagi.