Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Warunki efektywnego wdrożenia systemu BI

Obalając mity trzeba na wstępie zaakcentować, iż BI nie jest technologią informatyczną lecz obrazem funkcjonowania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Podstawową ideą Business Intelligence jest demokratyzacja dojścia do informacji w przedsiębiorstwie.Ma to istotne znaczenie dla zapewnienia poprawnego zarządzania wiedzą.
firma - odbitka
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o systemy business intelligence plusem jest to, że informacja nie będzie już wyłącznie w dyspozycji małej grupy pracowników, lecz każdego członka zdarzeń biznesowych. Zamiarem kluczowym takiego stanu rzeczy jest zapewnienie decentralizacji zarządzania a tym samym podniesienie efektywności działania na poziomie każdego stanowiska pracy jak też całej organizacji poprzez łatwy oraz prędki dostęp do aktualnej i wysokojakościowej wiadomości. Rzecz jasna aby wizja ta mogła zostać zrealizowana konieczne będzie między innymi odpowiednie połączenie stosownych technologii informatycznych pośród jakich wymienić możemy takie jak przykładowo systemy zarządzania bazami informacji, portale informacyjne, technologie internetowe. Wdrożenie systemu BI trzeba rozpatrywać w dwóch podstawowych płaszczyznach: informatycznej jak też organizacyjnej. Rozwiązania przyjęte na płaszczyźnie informatycznej powinny wypływać z zamiarów biznesowych.kliknij stronę - https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-brava/ -Istotny jest przy tym właściwy dobór a także połączenie technologii - business intelligence - rozwiązania.

Trzeba przede wszystkim wystrzegać się sytuacji, jaka niestety często ma miejsce, gdy wdrożenie BI polega tylko na wymianie narzędzi informatycznych. Nadrzędnym celem Business Intelligence jest bowiem przemiana kultury organizacyjnej w obszarze standardów dzielenia się wiadomością. Wdrożenie systemu BI jest zatem planem strategicznym, albowiem wyznacza model działania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Niezbędne jest w takim przypadku ażeby projekt ten miał utwierdzenie w zarządzie przedsiębiorstwa, który ma świadomość ewentualnych korzyści które odniesie firma z wdrożenia systemu.


Rozwiązania Business Intelligence to ułatwienie jak też przyśpieszenie dostępu do informacji, która dotąd była wyłącznie w dyspozycji komputerowców, analityków bądź rachunkowych - oficjalne źródło. Pracobiorcy nie muszą wyczekiwać na zestawienia, jakie przygotują im powyższe służby. Znaczną część informacji mogą samodzielnie pozyskać z pomocą dobrych, intuicyjnych a także łatwych w obsłudze narzędzi informatycznych i przedstawić w oczekiwanej formie.masaż (zobacz zobaczysz)