Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób znaleźć odpowiednie biuro księgowe dla naszej działalności?

Otworzyliśmy interes. Podjęliśmy decyzję o współpracy z prowadzącym własne biuro księgowym, którego zadaniem ma być od początku działalności prowadzenie naszych rachunków.


Gdyż do tej pory nie znaliśmy nikogo z tej branży - skorzystaliśmy z najłatwiejszego możliwego rozwiązania, czyli z poszukiwania w czeluściach internetu. Wpisaliśmy właściwą frazę, przykładowo "księgowy wrocław" (księgowy we Wrocławiu na Zobaczyliśmy na ekranie bardzo obszerną listę potencjalnych biur. No właśnie. Co teraz zrobić?
sprawdź to
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com

Na które biuro się zdecydować?


Teoretycznie nie miałoby to w najmniejszym stopniu znaczenia. Odpowiednie przepisy obligują ludzi prowadzących działalność księgową do posiadania właściwych kompetencji zawodowych. Cechy prywatne i osobowościowe w tym przypadku nie mają w ogóle znaczenia - nie ma przymusu, aby lubić swojego księgowego. Ważne jest tylko, aby właściwie wykonywał swoje obowiązki. Tak wygląda to jedynie w teorii. Jedno biuro jest drugiemu nierówne, co zazwyczaj oznacza, że współpraca może się między naszymi firmami układać dobrze i bezproblemowo, a może być zupełnie inaczej. I co najistotniejsze - mało kto wie, iż za wszelkie pomyłki, odpowiedzialność przed Urzędem Skarbowym, ponosimy my. Faktem jest, że każde biuro powinna ubezpieczyć się na wypadek błędów, jednak grzywnę do urzędu wnieść musimy sami, a dopiero wtedy możemy żądać wyrównania naszych strat przez biuro księgowość zawiercie księgowe.

Dobrze jest zapytać o opinię kolegów lub przyjaciół. Jeśli ktoś może nam polecić godne zaufania biuro - to dlaczego nie skorzystać z jego wiedzy? Jeszcze wartościowsza będzie opinia naszych kontrahentów. Będziemy mogli mieć pewność, że wybrana firma będzie znała dokładnie np. przepisy Vat dotyczące interesujących nas zagadnień. Gdy niestety nie mamy takiej możliwości - poszukajmy opinii na forach internetowych.