Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak promować własną działalność biznesową?

Prowadzenie własnego biznesu to pomysł na życie wielu osób. Na nieszczęście zadanie to jest naprawdę trudne i złożone. Pozwala co prawda na uzyskiwanie znacznie większych dochodów aniżeli na etacie, ale nie jest to regułą.


Bardzo nierzadko przedsiębiorcy zarabiają naprawdę niewiele, pomimo tego, iż pracują dużo godzin. Problematyczne bywają w głównej mierze promocja i pozyskiwanie nowych klientów. W jaki sposób sobie z tym poradzić?


Forma promocji winna być dostosowana do określonego rodzaju działalności. Odmienne narzędzia reklamy mogą być zastosowane w kontekście lokalnej restauracji, a inne w kontekście niemałej wielkości firmy z branży produkcyjnej. Powinniśmy to wziąć pod rozwagę, przestudiować dostępne możliwości, określić grupę docelową oraz wybrać formy marketingowe, które okażą się najbardziej efektywne. Zadanie to może być kłopotliwe, ale jest konieczne do tego, ażeby ponoszone na promocję pieniądze jak najszybciej się zwróciły. Czasem najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie reklama online, czasem w miejscowej prasie, a czasami baner przy głównej ulicy. Dobrym pomysłem będą także przeróżnego typu akcje promocyjne, jakie skłonią klientów do zakupów/większych niż przeważnie zakupów.


Skuteczne mogą być również gadżety reklamowe – np. usb reklamowe, artykuły piśmiennicze, kalendarze, notesy, kubeczki i tak dalej. Istotne jest, aby gadżet taki był możliwie najbardziej funkcjonalny i często wykorzystywany. Produkt taki pozwoli budować rozpoznawalność marki i skłoni do powrotu wielu klientów przy najbliższej okazji. Szczególnie popularne są gadżety reklamowe pendrive, kubki oraz koszulki z logotypem. Winniśmy się zastanowić nad takimi gadżetami.


Dobrze jest też, ażeby gadżet był jak najbardziej związany z prowadzoną działalnością – na przykład serwis samochodowy (warto sprawdzić wpis związany z: zaniżone odszkodowanie z oc sprawcy odwołanie) może postawić na odświeżacze powietrza do aut, cukiernia na własne cukierki w firmowym pakowaniu itd.

Sprawdź także inne archiwum artykułów przedstawiających prezentowany wątek - nie obawiaj się - wejście za darmo, zatem wejdź na ten odnośnik!

Im pomysł bardziej oryginalny, tym większe prawdopodobieństwo tego, że zapadnie klientom w pamięć i nakłoni ich do pochwalenia się znajomym.