Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Wyliczenia statystyczne jako ciężka i specyficzna dziedzina informacji

Obliczenia statystyczne to skomplikowana i szczególna dziedzina wiedzy.

Analiza statystyczna to wykrywanie prawidłowości w badanych faktach i interpretowanie ich za pomocą podejść statystyki matematycznej.
pomoc w analizie statystycznej
Author: KamiPhuc
Source: flickr.com
Analiza statystyczna do prac magisterskich, czy licencjackich potrafią przynieść drobiazgowe i przydatne konkluzje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź stronę . Powinny jednak być przemyślane, dobrze zaprojektowane i wykonane w sposób fachowy.


Działania statystyczne stosuje się do opisu zjawisk masowych. Kombinacje danych do przedstawienia zjawisk masowych zapewniają między innymi biura statystyczne poprzez spisy powszechne. Kombinacje te posiadają formę tablic, z jakich można dowiedzieć się, w jakim odsetku dane zjawisko występuje, tabel ogłaszanych między innymi w rocznikach statystycznych.


Celem analizy statystycznej jest pozyskanie jak największej informacji z pozyskanych danych. Ażeby zbiór danych był dobrą bazą do analizy statystycznej, powinno się ustalić, jaką informację o badanym zjawisku mają dostarczyć dane, zaprojektować badanie, podsumować zbiór danych z obserwacji akcentując tendencje, jednak rezygnując ze szczegółów.


Pomoc statystyczna jest wykorzystywana w wielu sferach wiedzy, w poniektórych z nich tak intensywnie, że doczekała się własnej terminologii i wyspecjalizowanych metod. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem . Z czasem wytworzyły się pola z pogranicza statystyki i innych nauk.
Przedmiotem zainteresowania statystyki są strategie zdobywania i demonstracji, a przede wszystkim analizy danych przedstawiających fakty, w tym masowe. Dzięki tym danym jest możliwość określić zmienność zjawisk masowych, tendencji ich przekształceń w czasie.