Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju błędy w zakresie pozyskiwania nowych pracowników robią bardzo często pracodawcy? O jakich sprawach powinniśmy wiedzieć?

Sprawdzając różnorakie propozycje pracy w serwisach rekrutacyjnych możemy natknąć się na tego rodzaju ogłoszenia, gdzie po wskazaniu wielu rozbudowanych punktów odnoszących się do wymagań, brakuje informacji, co tak naprawdę pracodawca jest w stanie zapewnić nowemu pracownikowi.

Są również pozostałe błędy, typu zamieszczanie za bardzo ogólnych i nie za bardzo przekonujących korzyści z podjęcia zatrudnienia. O czym jeszcze można wspomnieć?

Każdy z pracodawców, gdy przygotowuje ofertę pracy może źle sformułować wymagania wobec pracownika. Dość zabawnie np. brzmi, gdy pracodawca napisze, iż oferuje wdrożenie w nowe obowiązki. Swoją ofertę pracy umieścisz za darmo przez serwis Jober.
To wygląda tak, jakbyśmy mieli się cieszyć z tego powodu, iż ktoś ma w planach właściwie zapoznać nas z najnowszymi zadaniami. Każdy pracownik wymaga choć paru dni na wdrożenie w pracę, natomiast pracodawca musi być w tym pomocny.
poszukiwania pracy
Source: pixabay.com

To przecież z korzyścią dla obu stron. Tak samo dość komicznie brzmi, gdy napiszemy, iż oferujemy pracownikowi niezbędne narzędzia pracy, co oznacza komputer, telefon czy samochód. Jeżeli te przedmioty są konieczne do codziennej aktywności to nie jest to żaden benefit ale na pewno konieczność.

Czy nasz tekst spodobał Ci się tak bardzo, że pragniesz zapoznać się z następnym? To rewelacyjnie. Zatem tu naciśnij i sprawdź dużo newsów.

To tak jakby powiedzieć, iż gwarantujemy biurko dla pracownika biurowego. Z całą pewnością pracodawcy nie tworzą tego rodzaju ofert z premedytacją, po prostu pokutuje nieznajomość pewnych reguł tworzenia ofert, a ponadto czasami po prostu nie zauważa się tych błędów, szczególnie jak obserwujemy konkurencję i trochę powtarzamy jej działania w tym zakresie.


Identyczne błędy są kreowane, jak chodzi o bezpłatne dodawanie ofert pracy.
Właściwie wiele osób tego nie wykorzystuje, zamiast tego inwestują w drogie serwisy gdzie można dodawać ogłoszenia. To duży błąd, gdyż niepotrzebnie tracimy bardzo dużo pieniędzy. Można je tak naprawdę przeznaczyć na coś innego. Takie bezpłatne serwisy są coraz bardziej powszechne, coraz większa ilość pracodawców z nich korzysta, a z drugiej strony przyszli pracownicy są w stanie odnaleźć tam naprawdę interesujące oferty pracy - praca za granicą na Żeby publikować ogłoszenia nie trzeba posiadać znaczących umiejętności, więc każdy może sobie z tym dać radę. To z pewnością przyniesie duże oszczędności w każdej z firm.