Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Zadbaj o zatrudnionego i zaplanuj profesjonalne szkolenia BHP. To najlepsza inwestycja!

Co jakiś czas środki masowego przekazu rozpalają informacje o wypadkach w zakładach pracy czy na budowach. Bywa, że przekazy te są wypaczane przez reporterów, ale w większości sytuacji stanowią jednak wiarygodne świadectwo marginalizowania kwestii BHP. Problem ten dotyka w różnej skali prawie wszystkich firm, dużych i małych, tych z liczną kadrą i tych posiadających niewielkie grono osób. Ujawnia się on na różnych obszarach i ma mniej lub bardziej poważne konsekwencje.

Szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Lekceważenie procedur bezpieczeństwa i higieny pracy przez najniższych stopniem pracowników w fabrykach lub na placach budowy często bierze swój początek w stanowisku przełożonych. Presja czasu lub cross mini ciśnienie ze strony właścicieli firm lub bezpośrednich managerów popycha kierowników produkcji lub budowy do pomijania pewnych przepisów bezpieczeństwa na rzecz uzyskania większej wydajności pracy. Dążenie do uzyskania lepszych wyników jest rzeczą chwalebną, ale nie kosztem życia lub zdrowia podwładnych. Czasami jest też tak, że to sami robotnicy decydują się postąpić wbrew przepisom, aby wykonać coś szybciej i tym samym odznaczyć się przed kierownictwem. Niesubordynacja tego rodzaju może skutkować nieszczęściem w miejscu pracy, a nawet utratą zdrowia przez członków załogi - na czym polega nadzór BHP.praca fizyczna
Spore znaczenie ma przy tym fakt, że szwankuje również nadzór BHP. Przewinieniem zarządów wielu firm jest z kolei oszczędzanie na kursach dla zatrudnionych. Tymczasem właściwie przeprowadzone szkolenia BHP mają wielki wpływ na bezpieczeństwo, ponieważ uzmysławiają ludziom, jak wiele zagrożeń czeka na nich w zakładzie pracy oraz jakie skutki może przynieść ze sobą błędna i lekkomyślnie podjęta decyzja. Jednak aby szkolenie przyniosło pożądane efekty musi być umiejętnie przygotowane i dopasowane do stanowisk jego uczestników. Istotne jest także to, by materiał kursu omawiał reguły udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacji kryzysowej. Nabyta w ten sposób wiedza może być przydatna człowiekowi nie tylko w w godzinach pracy, ale także poza nią. Szkolenia BHP w Olsztynie mogą poszczycić się najwyższym poziomem i największą efektywnością. Warto w to inwestować.