Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Masz swoją firmę? Nie zapominaj o formalnościach związanych z rozliczeniami!

Niemałe bezrobocie, które na terenie naszego kraju utrzymuje się już od naprawdę długiego czasu sprawiło, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o założeniu własnej firmy. To dla bardzo dużej grupy osób było jedynie rozwiązanie, które umożliwiało uniknięcie braku zatrudnienia. Zakładając własną firmę, powinno się jednak pamiętać o wielu kwestiach oraz innowacyjnych rozwiązaniach, które znacznie mogą ułatwić jej prowadzenie.
Pojęciem, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało bardzo dużo na popularności jest bez najmniejszych wątpliwości business intelligence.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku (https://www.etteplan.com/pl), ponieważ zapewne zaskoczy Cię to, jak niezwykle ciekawe treści w tamtym miejscu są opublikowane.

Wiele osób pyta jednak co to tak naprawdę jest. Business intelligence określane jest również mianem analityki biznesowej. Jest to termin, którego znaczenie jest niezwykle szerokie. Najprościej definiuje się je jako proces, który przekształca dane w konkretne informacje, a z kolei zdobyte informacje w określoną wiedzę. To właśnie ta wiedza ma prowadzić do zwiększenia konkurencyjności prowadzonej firmy. Trzeba pamiętać, że to właśnie duża konkurencyjność sprawia, że możliwe staje się osiągnięcie przez konkretną firmę sukcesu.


finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Analityka biznesowa jest narzędziem pracy najróżniejszych menedżerów oraz specjalistów, którzy w swojej pracy zajmują się przeprowadzanie najróżniejszych analiz, a na ich podstawie tworzeniem określonych strategii działania. Im większe jest zaawansowanie prowadzonych analiz, tym bardziej specjalistyczna wiedza wymagana jest od przeprowadzających je pracowników. Każda firma, której posiadacz decyduje się na prowadzenie analityki biznesowej, musi być miejscem stojącym na najwyższym poziomie, w którym zatrudnia się jedynie doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Business intelligence wymaga bowiem bogatej wiedzy i nie może być dokonywane przez laików, którzy niekoniecznie się na tym znają.

finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Tacy pracownicy mogliby bowiem zrobić więcej szkody niż pożytku. Źle robione analizy, a w związku z tym nieprawidłowo opracowane strategie postępowania to bowiem zawsze naprawdę duże ryzyko tego, że firma odnotuje dużą stratę finansową. O ile chodzi o pieniądze problem jest jeszcze nie tak duży – zawsze można je odrobić. Gorzej, jeżeli strata odnosi się do zajmowanej na rynku pozycji lub ma charakter straty wizerunkowej. Wówczas konsekwencje mogą być o wiele większe.

W każdej firmie w grę wchodzi również rozliczanie delegacji. Trzeba to robić zgodnie nie tylko z stworzonym w firmie regulaminem, ale również aktualnymi rozporządzeniami prawnymi w tej kwestii. Rozliczanie delegacji w zdecydowanej większości przypadków rozpoczynane jest przez pracowników kadr, a kończone przez osoby z działu finansowego. Aby delegacja mogła być rozliczona, pracownik powinien przedstawić dokumenty potwierdzające, że na niej był. W zdecydowanej większości przypadków firmy wymagają między innymi biletu na pociąg lub autobus lub paragonu za paliwo.