Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Instruktaże okresowe dla naszych pracobiorców

Jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Dogłębne informacje na tenże temat można odnaleźć w dziale dziesiątym Kodeksu Pracy. Do obowiązków tych zalicza się również przeszkolenie ludzi z zakresu BHP. Temat szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy normuje zarządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Szkolenia BHP we Wrocławiu są przeprowadzane w celu aktualizacji i ugruntowania wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie BHP a również zapoznania uczestników z nowymi podejściami techniczno-organizacyjnymi w powyższym zakresie.

szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Rodzaje instruktaży okresowych BHP: Szkolenie BHP dla pracodawców a także innych osób kierujących pracobiorcami realizuje się w formie kursu, seminarium albo samokształcenia kierowanego (on-line) nie rzadziej niż raz na 5 lat. Pierwsze szkolenie należy zrealizować w okresie do 6 miesięcy od chwili zatrudnienia.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link (https://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-trojmiasto/) i raduj się opublikowanymi tam świeżymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Szkolenie BHP dla pracowników zaangażowanych na posadach robotniczych przeprowadza się wyłącznie w postaci instruktażu, nie rzadziej aniżeli raz do roku na posadach, na jakich występują wyjątkowo wysokie zagrożenia. Jeżeli takie zagrożenia nie zachodzą, nie rzadziej niż raz na 3 lata. Pierwszy instruktaż trzeba zrealizować w okresie do roku od momentu zaangażowania. Szkolenie BHP dla pracobiorców inżynieryjno-technicznych przeprowadza się w formie szkolenia, seminarium czy samokształcenia kierowanego (on-line) nie rzadziej aniżeli raz na 5 lat. Pierwsze szkolenie należy przeprowadzić w okresie do 12 miesięcy od chwili zaangażowania.Instruktaż BHP dla ludzi służby BHP przeprowadza się w formie szkolenia, seminarium albo samokształcenia kierowanego (on-line) nie rzadziej aniżeli raz na pięć lat. Pierwszy instruktaż należy zrealizować w czasie do roku od momentu zatrudnienia. Szkolenie BHP dla pracobiorców administracyjno-biurowych oraz innych realizuje się w postaci kursu, seminarium czy samokształcenia kierowanego (online) nie rzadziej niż raz na sześć lat. Pierwszy instruktaż okresowy trzeba zrealizować w czasie do roku od dnia zaangażowania.

pracujący robotnicy
Author: Asian Development Bank
Source: http://www.flickr.com
Z instruktażu okresowego może zostać zwolniona jednostka, która ma aktualne zaświadczenie o przebyciu szkolenia BHP u innego chlebodawcy na takim samym stanowisku pracy czy odbyła inny okresowy instruktaż BHP dla jednostki zatrudnionej na innym stanowisku, jeśli jego program uwzględnia zakres tematyczny wymagany programem szkolenia okresowego obowiązującego na nowym stanowisku pracy. Instruktaż okresowy dopełnia się egzaminem.