Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Kroki odzyskiwania zadłużenia od dłużnika wytycza procedura pozasądowa albo sądowa.

Podczas gdy opóźnia się kontrahent z należnością za usługę, którą dla niego przeprowadziliśmy, wówczas możemy rozpocząć strategię odzyskiwania należności. Pełny proces to parę kroków. Naczelny krok to pozasądowe wezwanie klienta do należności, a drugi etap to przez sąd.


Jako że w firmach handlowych zatory pieniężne są obecnie na porządku powszednim, zatem prawo umów handlowych chroni się przed taką możliwością. Prawo umów handlowych ujmuje wymogi dla sprzedającego jak także nabywającego. Kiedy nabywca nie wywiązuje się z płatności w wyznaczonym terminie, więc są podejmowane procedury egzekucyjne.

Ekscytuje Cię taka porada? Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości, które również okażą się pomocne, kliknij tu oraz sprawdź więcej w tej treści.

Głównie przesyła się wezwanie do zapłaty. Ważne jest ażeby w wezwaniu do zapłaty był termin zapłaty długu oraz informacja za którą usługę zaistniał ten dług.
windykacja
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com
Także w wezwaniu do należności komunikujemy, iż w wypadku braku należności lub opóźnienia, sprawą zajmie się windykacja należnosci, z czym łączą się koszty obciążające dłużnika. Mnóstwo firm, w których pracują profesjonalni radcy prawni bądź Kancelarie Prawnicze zajmujące się egzekucją długu wykonuje metodę pozasądową nie tylko przesyłaniem wezwania do zapłaty dłużnikowi, ale także łączy się z dłużnikiem telefonicznie w kwestii należności powstałego zadłużenia w wyznaczonym terminie. Jeśli dłużnik mimo przesyłanych do niego wezwań do opłaty dalej uchyla się od zapłaty długu, wobec tego wolno zacząć strategię sądową. Odzyskiwanie należności od dłużnika zazwyczaj zajmuje się komornik, jaki jest uprawniony zleceniem sądowym do podjęcia konkretnych działań, by dług odzyskać.


Windykacja należności kierowana przez komornika polega na zajęciu mienia dłużnika, nieruchomości bądź blokady konta bankowego w celu odebrania długu. Bez wątpliwości wcześniej pozostaje dłużnik zaznajomiony o tym, że kwestia pozostała przekazana do komornika oraz o zajęciu przez komornika mienia dłużnika celem odzyskania należności.


Author: ...
Source: Global LEX