Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Który z podatków jest najlepszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Podatki w naszym kraju są dość skomplikowane. Można powiedzieć, że faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Również właściciel mieszkania wynajmowanego powinien opłacać podatek za najem. Posiada on jednakże prawo wyboru typu opodatkowania, co ma wpływ na wysokość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Do wyboru jest rozliczanie (polecana strona) się przy użyciu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - jest to stawka na szczeblu 8,5% a także rozliczanie na zasadach ogólnych- stawki w wysokości 18% bądź 32%. Metodę rozliczania wybiera się przed zapoczątkowaniem wynajmu lokalu mieszkalnego i nie jest ona wyłącznie na stałe, ponieważ można go zmienić przed początkiem kolejnego roku podatkowego.

Zarówno jeden jak i drugi podatek za wynajem ma swoje plusy i minusy. W przypadku gdy chodzi o opodatkowanie ryczałtowe to, pomimo iż jest ono nieskomplikowane i w miarę małe, nie zawsze jest najlepszym typem opodatkowania. Otóż stawka 8,5% jest tylko do kwoty 4000 euro i od nadwyżki powyżej tej kwoty ryczałt jest już znacznie wyższy i wynosi 20%. Wskazane jest,aby samemu bardzo precyzyjnie poczytać na temat tego typu opodatkowania wpisując w przeglądarkę internetową "wynajem mieszkania podatki". Polecamy mieszkania warszawa wilanówmieszkania warszawa wilanów
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli mowa o opodatkowaniu na zasadach ogólnych to tu można odpisać koszta uzyskania zysku takie jak przykładowo: amortyzacja mieszkania, koszty na wyposażenie i umeblowanie, wynagrodzenie pośrednika czy też podatek od nieruchomości zachodniopomorskie.

Zaciekawiły Cię wiadomości zawarte w naszym wpisie? Na pewno przyda Ci się także dodatkowe czytanie. Nie czekaj więc i wejdź do następnej witryny.

Podatek ten jest przychylny przede wszystkim dla osób, które nie tak dawno poniosły koszty przykładowo związane z odświeżeniem mieszkania.

Gdy już zdecydujemy się na typ podatku za wynajem, czyli wynajem podatek, powinniśmy zawiadomić o tym fakcie Naczelnika Urzędu Skarbowego, stosownego dla naszego miejsca pobytu. Zaliczki na podatek dochodowy reguluje się miesięcznie zgodnie z art. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych natomiast ryczałtowy zgodnie z art. 21 ustawy o podatku ryczałtowym. Podatnicy powinni za każdy miesiąc wyliczyć ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dwudziestego dnia następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień - w terminie złożenia zeznania.
Źródło