Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna i rozliczenie PIT-11 - ważne informacje. Koniecznie sprawdź

Gdy chlebodawca wysyła pracownika na delegację, wówczas musi pamiętać o jej ścisłym rozliczeniu. Delegacja to wykonywanie obowiązków zawodowych za miejscem pracy, wskutek tego wiąże się to z wydatkami za dojazd, nocleg lub wyżywienie.


Koszty
dokument na stole
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
te muszą być pokryte przez chlebodawcę, albo pracownik zdoła pokryć je z własnej kieszeni oraz po powrocie przedstawić chlebodawcy rachunki, za które on cofnie pieniądze. Warto zobaczyć: wFirma. Rzecz jasna istnieją pewne przepisy, które regulują jaka suma przysługuje pracownikowi na delegacji, na przykład za dzienne wyżywienie. Jeśli pracownik ja przekroczy, wtenczas osobiście pokrywa koszty związane z nadwyżką.

Pracodawca może zatrudnić pracownika na rozmaitego rodzaju umowach. Jedną z najmocniej powszechnych jest umowa o pracę, chociaż czasami zawierana jest umowa (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace) przedwstępna. Umowa przedwstępna (więcej: umowa przedwstępna) to umowa, w jakiej obie strony (inaczej chlebodawca oraz pracownik (zobacz zasiłek chorobowy)) zobowiązują się do późniejszego zawarcia umowy o pracę. Umowę przedwstępną można zawrzeć w rozlicznych sytuacjach, przykładowo wtenczas, kiedy zawarcie umowy o prace nie jest przypuszczalne, bowiem pracownik posiada jeszcze umowę z innym chlebodawcą.
podatki
Author: Calgary Reviews
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo umowę przedwstępną wolno także zawrzeć jak występują przeróżne przeszkody prawne, przykładowo kiedy obcokrajowiec stara się o zdobycie pozwolenia na zatrudnienie w danym kraju. Umowa przedwstępna nie wymaga żadnej konkretnej, wyjątkowej formy, jednakże bezpieczniejsze dla obu stron jest wykonanie jej na piśmie. Wówczas znacznie swobodniej będzie udowodnić jej treść.


Podatnicy, jacy rozliczają się na deklaracji PIT-11, z pewnością potrzebowaliby wiedzieć do kiedy pit 11 trzeba rozliczyć, zobacz: . Marki muszą złożyć PIT-11 do 1 lutego, jeżeli jest on wysyłany w formie papierowej. W formie elektronicznej, inaczej poprzez Net, PIT-11 można złożyć do 29 lutego. Do końca lutego PIT-11 ma obowiązek również uzyskać pracownik. Na podstawie tego formularza pracownik rozlicza się na deklaracji PIT-37, który w roku 2016 musi złożyć do końca kwietnia. Rozliczenie PIT-37 jest obowiązkiem każdego podatnika, jaki na tej deklaracji się rozlicza. Nie złożenie go zdoła przyczynić się do istotnych sankcji karnych, szczególnie grzywny. Jednakowo chlebodawca, jaki nie złoży PIT-11 bądź nie przyśle go pracownikowi, również zdoła ponieść z tego tytułu istotne kary.