Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak umiemy wykorzystywać nadarzające się okazje? Czy jako naród mamy jakieś specjalistyczne właściwości?

Nie jesteśmy bogatym krajem, nie zarabiamy jakoś dużo, a pomimo to, jak zawsze dajemy radę. Ten obraz wyłania się, gdy pomyślimy o sobie. Jak to jest, że lubimy narzekać, a żyjemy na pewnym poziomie? Być może wpływa na to nasza ambicja, nasza zdolność do radzenia sobie z ciężkimi chwilami, umiejętność zwalczania gorszych dni? Może i tak. Może też tak jest, iż potrafimy solidnie gospodarować, albo jak niektórzy wtrącą – kombinować? Też pewnie trochę. Najbardziej istotny jednakowoż wniosek jaki przychodzi na myśli to taki, iż po prostu umiemy wykorzystywać nadarzające się okazje.

A okazji tych za dużo nie mieliśmy. Jak popatrzymy na naszą dziwną historię, to nawet możemy przyznać, iż zawsze mieliśmy bardziej ciężko. W czasie, gdy inne państwa mogły się rozwijać, tworzyć swoją państwowość, my musieliśmy borykać się z następnym najeźdźcą i toczyć walki o niepodległość. W takim klimacie nie da się wykreować czegoś solidnego, bo wszystkie siły skoncentrowane są na walkę wyzwoleńczą. Nie liczą się sprawy ustrojowe, ani prawne, gdyż jak się nie żyje we własnym państwie, to jakie to ma przełożenie na inne sfery.

Ustrój i prawo w takiej sytuacji nie jest właściwie nasze. Walczy się najzwyczajniej o to, by samemu tworzyć prawo, aby rządzić we własnym państwie.

Widzisz właśnie bardzo ciekawy tekst, więc z pewnością zaabsorbuje Cię także ten udostępniony poniżej (http://ciche-auto.pl/o-nas/) materiał - on również jest wart przeczytania.

Aktualnie możemy budować swoje życie nie znajdując się pod jakimś panowaniem. To bardzo korzystne, bo zamiast kierować środki na walkę narodowowyzwoleńczą jesteśmy w stanie po prostu żyć jak normalni ludzie. Można tworzyć mieszkania i domy, nabywać sprzęt do mieszkania, brać kredyt na samochód, nie przejmować się jakimiś niepokojącymi zdarzeniami. Wiadomo, że w każdej epoce są realne trudne do przewidzenia wydarzenia, jakie mogą zakłócić byt każdej nacji. Pomimo to, od tego nie da się uciec, gdyż w jakimś punkcie na świecie zawsze będzie się toczył jakiś konflikt.

My musimy skupiać się na obecnym czasie i na organizowaniu własnego życia.

Zaprezentowana porada okazała się dla Ciebie praktyczna? W takim razie sprawdź oprócz tego inne podobne posty i zobacz więcej wskazówek (http://www.marexopony.pl/o-nas).

Nasza historia świadczy o tym, iż nasi rodacy nie mieli ku temu dobrych warunków, które my posiadamy obecnie. trzeba o tym pamiętać i to docenić. A że nie żyjemy w perfekcyjnym kraju to widzimy na każdym kroku. Trzeba się jeszcze wiele nauczyć zanim staniemy się w pełni cywilizowanym krajem.