Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Skuteczne metody podwyższenia skuteczności zespołu ludzi

Zarządzanie procesem produkcyjnym w dużej firmie to bardzo trudna profesja. Manager musi podołać wielu wyzwaniom, reagować na zaistniałe komplikacje niemal natychmiast. Manager powinien również przewidywać ewentualne problemy i starać się im zapobiegać. Żeby to było możliwe konieczna jest mu stosowna wiedza. Manager kierujący procesami wytwórczości musi dążyć do udoskonalenia działań. Sposobem na to mogą być szkolenia Lean.

szkolenie dla kadry menedżerskiej
Author: University of Salford Press Office
Source: http://www.flickr.com
Strategia ta polega na tym, by w procesie wytwórczości skoncentrować się na wykluczeniu obszarów, w których ma miejsce marnowanie zasobów zakładu.

Jeżeli chciałbyś przeczytać większą porcję wiadomości na rozpatrywany tu temat, to szczerze zalecamy ten serwis - kliknij oraz sprawdź, czy wpadła Ci w oko.

Z kolei managerowie którzy lubią matematykę, do udoskonalenia procesów fabrykacji mogą wykorzystać sposoby statystyczne wyrażone w metodzie Six Sigma, (to jest dzięki analizie matematycznej w procesie technologicznym wolno dopuścić co najwyżej sześć odchyleń od zaplanowanego wzorca). Strategia ta złożona jest z kilku stopni wtajemniczenia - najwyższym stopniem jest szkolenie six sigma. Jest ono jest przeznaczone dla przywódców zespołu.

Podyplomowe studia z obszaru wyżej wymienionych sztuk łączyć powinny elementy klasycznych studiów podyplomowych - to znaczy zawierać powinny wykłady oraz ćwiczenia wraz z nauką poprzez praktykę - czyli naukę teoretyczną uzupełniać winny różnego rodzaju warsztaty oraz gry symulacyjne. Wskazane są również przedsięwzięcia optymalizacyjne w praktyce - to znaczy wizyty w przedsiębiorstwach. Odbiorcami szkolenia Six Sigma są: osoby zarządzające firmami czy produkcją, specjaliści ds. wprowadzania zmian, trenerzy, absolwenci studiów lic/inż/mgr. AutorSzkolenie dla firmy
Author: Wheeler Cowperthwaite
Source: http://www.flickr.com
Zamysłem tego rodzaju studiów jest przekazanie wszechstronnej wiedzy, jak też budowanie postaw a także umiejętności celowych w powszedniej pracy. Program studiów zawiera najczęściej bloki tematyczne mające związek z najbardziej popularnymi koncepcjami kierowania: lean manufacturing szkolenie oraz Six Sigma szkolenia.

Studia kierowane są do pracowników, którzy pragną nie tylko poznać ogół problemów powiązanych z kierunkiem studiów na etapie akademickim, lecz także - przez poszerzone ćwiczenia warsztatowe i gry symulacyjne a także wizyty w zakładach przemysłowych - w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę. Na koniec absolwenci otrzymują odpowiednie certyfikaty poświadczające sfinalizowanie szkolenia Six Sigma.