Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Crowdfunding polega generalnie na dofinansowaniu organizowanych pomysłów przez społeczność.

Dzisiaj, pojawia się faktycznie dosyć dużo interesujących inicjatyw, które bazują zwłaszcza na współdziałaniu. Takie same założenia zrodziły także crowdfunding. Co to jest? Czym cechuje się podobne zjawisko?
crowdfunding
Author: Rocío Lara
Source: http://www.flickr.com
Crowdfunding polega generalnie na finansowaniu konkretnych przedsięwzięć przez społeczność. Przeważnie ludzie wpłacają relatywnie małe kwoty, w zależności od swojej sytuacji finansowej.

Nie wahaj się - w szukaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w kolejne linki. W końcu na pewno wyszukasz coś fajnego.

Co więcej, są to głównie wpłaty o charakterze jednorazowym. Można uznać, że crowdfunding nie różni się niczym od zbiórek funduszy, jakie są organizowane już od stuleci. To jednak błędne założenie, mimo że oba pojęcia są podobne.Jaka jest największa różnica? Co najważniejsze, w przypadku crowdfundingu osoby, jakie wpłaciły pieniądze są następnie wynagradzane.

Jeśli niezwykle intryguje Cię nakreślana w tym artykule problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym podobne zagadnienia.

Naturalnie, owa nagroda nie zawsze ma postać konkretnej sumy pieniędzy, mogą to być również usługi lub przedmioty, w zależności od tego, na czym polega pomysł, na jaki zbierane są fundusze. Zazwyczaj, środki są pozyskiwane w sieci. Narzędziem, jakie służy do tego celu jest platforma crowdfundingowa. Jakie inicjatywy są w ten sposób finansowane? W tym względzie panuje zazwyczaj spora dowolność.


crowdfunding
Author: Joe Vivona
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie coraz więcej początkujących firm, tak zwanych start upów, gromadzi w ten sposób pieniądze na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Pieniądze z takich zbiórek mogą być w dodatku przeznaczone dla realizacji filmu, płyty muzycznej lub pozostałych przedsięwzięć. Tym sposobem można zbierać pieniądze na zorganizowanie koncertu oraz imprez. Możliwości jest bardzo dużo. Crowdfunding charakteryzuje się aktualnie rzeczywiście ogromną popularnością, jako że dla jednej osoby wpłata kilku bądź kilkunastu złotych nie jest dużym obciążeniem, z kolei dana inicjatywa w ostatecznym rozrachunku może na tym wiele zyskać.

Do popularności takich zbiórek przyczynia się oczywiście internet. Korzysta z niego większość osób, dlatego rozpropagowanie projektu jest znacznie prostsze. Na odpowiednich platformach można opisać swój cel, tym samym zachęcając do wpłat. W przeszłości stworzenie takiego rozwiązania nie miało racji bytu. Jednakże obecnie, dzięki internetowi, w zbiórkach może wziąć udział cały świat, co w większości przypadków przynosi zadowalające rezultaty finansowe.