Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

O czym powinniśmy pamiętać, jak do przetransportowania mamy bydło? Jakiego rodzaju zezwolenia trzeba posiadać?

Przewóz żywych zwierząt w ramach działalności gospodarczej to zachowanie wielu kluczowych zasad. Co ważne, warunki takiego transportu regulują surowe przepisu unijne. Jeden z tego typu przepisów stwierdza, iż przedsiębiorstwa jakie zajmują się transportem inwentarza powinny być do tego zatwierdzone przez dane państwo członkowskie Unii Europejskiej. Co powinniśmy jeszcze wiedzieć?

Unia Europejska - rolnictwo
Author: greensefa
Source: http://www.flickr.com
UE w odnoszącym się do tej tematyki Rozporządzeniu - w zakresie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań określa obowiązki wszystkich osób, które uczestniczą w procesie transportu zwierząt, czyli przewoźników, organizatorów transportu, opiekunów oraz kierowców, niezależne od tego czy to jest transport bydła czy odmiennego rodzaju. UE definiuje zezwolenia, umacnia środki nadzoru określa oraz konkretyzuje przepisy, jakie odnoszą się do długości podróży i wykorzystywanych pojazdów - jaki powinien być transport bydła.

Przepisy takiego typu mają na celu zapewnienie dobrej kondycji zwierząt w czasie transportu, a więc przede wszystkim muszą zapobiec zranieniu lub cierpieniom zwierząt, zagwarantować więc najbardziej właściwe warunki odpowiednie do ich wymagań.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na frapujący Cię temat. Wejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis menedżer allegro.

Wszystkie zainteresowane strony, które biorą udział w czynnościach przed i po przewozie, a także ich pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni. Szczególnie kierowcy i osoby towarzyszące muszą posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowych, które wydawane jest na podstawie kompletnych szkoleń jakie odnoszą się do dobrostanu zwierząt w trakcie przewozu, potwierdzonych pomyślnym wynikiem egzamin, jaki przeprowadzany jest przez niezależny organ upoważniony przez właściwe władze.kliknij tutaj
Author: rodtuk
Source: http://www.flickr.com
Jak przejazd ma być bardziej długi niż sześćdziesiąt pięć kilometrów, co oznacza, że jest to odległość dość duża, jak transport z Włoch przykładowo, przewoźnicy powinni posiadać specjalistyczne pozwolenie, które wydane jest przez odpowiedni organ państwa członkowskiego.

Jeśli masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na prezentowany temat - znakomicie się składa, gdyż istnieje już pełna informacja (http://pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Aby zdobyć takie zezwolenie trzeba wskazać, iż przewoźnik dysponuje właściwą liczbą dobrze przygotowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych. W sytuacji, kiedy jest to przewóz, jaki trwa ponad osiem godzin wnioskodawca powinien przedłożyć świadectwa kwalifikacji zawodowych dla kierowców i osób towarzyszących, świadectwa potwierdzenia środka transportu do użytku, a także wiele innych koniecznych informacji.