Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo przedsiębiorcy rozliczać mogą używanie prywatnych samochodów w celach firmowych.

Używanie pojazdów prywatnych do celów firmowych jest obwarowane pewnymi przepisami. W chwili obecnej przedsiębiorcy mają dwa wyjścia żeby wszystko było legalnie, czyli albo wprowadzić samochód do ewidencji środków trwałych, albo jeździć samochodem prywatnym, a wszelkie rozliczać przy pomocy tak zwanej kilometrówki.
Ta właśnie ewidencja jest wymagana w kilku przypadkach. Po pierwsze wtedy, kiedy rozliczany ma być prywatny pojazd przedsiębiorcy, pracowników czy używany na podstawie umowy użyczenia albo najmu. Lecz od 1 kwietnia 2014 roku taki obowiązek będą też posiadali wszyscy podatnicy, którzy będą planowali odliczyć VAT w pełnej wysokości od zakupu i wydatków eksploatacyjnych. Wtedy ewidencja musi być prowadzona po to, aby mieć całkowitą kontrolę nad przebiegiem pojazdu, wykluczając tym samym możliwość korzystania z niego do celów prywatnych.

Zaintrygowały Cię treści zawarte w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także projektowanie bluetooth podobne informacje, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do kolejnej witryny.

Regulacje prawne szczegółowo precyzują, w jakim wymiarze i na jakich zasadach odliczać będzie można koszty związane z samochodem, zależne to między innymi będzie od ilości przejechanych autem kilometrów - program do ewidencjonowania przebiegu pojazdu.odwzorowanie - firma
Author: Junta de Andalucía
Source: http://www.flickr.com
Ewidencja kilometrówki nie jest jakąś skomplikowaną rzeczą, gdyż na szczęście przepisy w tym obszarze są w miarę zrozumiałe i czytelne. Można to robić ręcznie, a można się także wspomóc informatycznymi narzędziami. Obecnie jest dostępnych sporo różnych programów, zarówno płatnych jak i bezpłatnych, które mogą pomóc w wykonywaniu tego obowiązku. Ewidencja przebiegu pojazdu program ułatwi przede wszystkim zapisywanie wszystkich przejazdów i dokonywanych wydatków, oraz automatyczne wyliczenie w oparciu o to kosztów dla księgowości - -> zobacz szczegóły. Często takie programy mają wręcz możliwość zintegrowania z systemami księgowymi, przez co odpada konieczność przepisywania wszystkiego ręcznie.
Jedną z ważniejszych funkcji, jaką powinien posiadać taki program, jest możliwość wygenerowania raportów przebiegu i poniesionych wydatków. Pożądane też by było, jeśli posiadałby on pobieranie w automatyczny sposób obowiązujących stawek, dzięki czemu nie będzie trzeba o tym myśleć, jeżeli ulegną zmianie.