Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób urządzić salon? Czym się inspirować?

Zaaranżowanie salonu, to niby nic trudnego - kanapa, meblościanka, stół, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle iż później nie zawsze całość ze sobą harmonizuje.


wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com


Jak zatem umeblować salon, ażeby był funkcjonalny, a zarazem stylowy?
Pokój dzienny spełnia mnóstwo rozmaITych funkcji. To w nim wypoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet śpimy. Stąd aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa.

Chcesz poznać więcej podobnych materiałów? Jeżeli tak, to sprawdź to unikalne www, gdyż też Cię na pewno zainteresuje.

Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej powinniśmy włożyć wysiłku, aby go prawidłowo zaprojektować. Sądem projektantów w największym stopniu funkcjonalny będzie salon o powierzchni 30 m kw., wtenczas łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne. Jeżeli pokój, jaki przeznaczacie na salon jest mniejszy, należy pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, np. z kuchnią lub holem. Usunięcie jednej ściany działowej uczyni pomieszczenie przestronniejszym, a sąsiednie wnętrza w ogóle na tym nie ucierpią. Salon nie powinien być jednak większy aniżeli 40 m kw., bowiem duża przestrzeń nie będzie przytulna.


Nie każdy salon posiada kształt kwadratowy. W pokoju dziennym nietypowy układ będzie zaletą – w naturalny sposób tworzy się parę stref. Jeśli przy łączeniu pomieszczeń otrzymamy nieckę, możemy wykorzystać ją dla przykładu na biuro bądź urządzić w niej jadalnię. Ważne będzie jednak, by komunikacja między strefami biegła między nimi, nie zaś przez nie.


Salon nie powinien się stać węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się wszystkie drogi mieszkańców. Tak więc do sypialni oraz umywalni powinno się wchodzić z innych pomieszczeń. Salon to Twoja wizytówka meble do salonu muszą zatem być najwyższej jakości.