Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czym zajmuje się księgowa?

Od paru lat mamy w naszym kraju do czynienia z tzw. deregulacją rozmaitych zawodów. Czy to doskonały proces, czy kiepski – czas pokaże, albo raczej – to rynek zweryfikuje jakość świadczonych usług (bo ich dotyczy „uwolnienie zawodów”).


samochód
Author: Dhinakaran Gajavarathan
Source: http://www.flickr.com


spółka
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Deregulacja sprawiła potanienie wielu usług, choć są rzecz jasna przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem, jakim klientów nie brak oraz jakie raczej cen nie obniżą. Dzisiaj nawet jednostka po internetowym kursie księgowości jest w stanie założyć własne biuro księgowe. Starczy że zna pojęcia takie jak przykładowo dekretacja faktur. Nie będzie to co prawda nadto mądre posunięcie, w dodatku może okazać się bardzo „bolesne” dla jej klienteli, ale tak to obecnie wygląda. Dopowiedzieć tutaj jeszcze należy, że nieświadomość nie zwolni od odpowiedzialności.


rozliczenia
Author: FutUndBeidl
Source: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny – chcąc założyć własne przedsiębiorstwo - najmądrzej jest skończyć szkołę czy też uczelnię o profilu księgowym i zdobyć najpierw kilkuletnie doświadczenie na takim stanowisku.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link urlop.

Prawo fiskalne w Polsce jest dosyć skomplikowane, w dodatku nierzadko ulega przemianom, czasem „kosmetycznym”, a czasem istotnym. Księgowanie z kolei to nie bezmyślne wklepywanie danych w rubryki. Istotna będzie wiedza księgowego i śledzenie zmian przepisów. Przed deregulacją tego zawodu takową wiedzą i biegłością należało wykazać się, ażeby otrzymać certyfikat księgowego, wydawany poprzez Ministerstwo Finansów.


W wielu dużych firmach księgowych jak też księgowo – audytorskich księgowi specjalizują się w sprecyzowanych podatkach, dlatego że obsługując przedsiębiorstwa realizujące skomplikowane operacje gospodarcze jest to po prostu konieczne.