Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W jakich przypadkach robi się wycenę firm, opis najpopularniejszych sposobów wycen.

W wielu przypadkach pojawia się konieczność dokładniejszego sprecyzowania wartości jakiegoś Przedsiębiorstwa albo firmy. Najczęściej będzie to podczas transakcji sprzedaży, kiedy obie strony są zainteresowane tym, żeby takie informacje mieć.


Konsumenci
Author: Ricardo 清介 八木
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście kupujący będzie chciał wynegocjować odpowiednio niską cenę, sprzedającemu będzie zależało na tym, żeby było to więcej.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj rzecznicy patentowi.

Rzetelnie sporządzona wycena przedsiębiorstwa wycena przedsiębiorstw powinna dać punkt wyjściowy do dalszych negocjacji i rozmów, które niejednokrotnie kończą się sukcesem. W niektórych sytuacjach zastanowić się można nad zrobieniem wycen kilkoma różnymi metodami, ponieważ każda z nich będzie się opierać na czym innym i da zapewne różne rezultaty. Wówczas wycena aktywów i pasywów (warto przekonać się samemu) wykonana dwoma sposobami pozwoli na uśrednienie wartości, a tym samym na ustalenie bardziej realnej ceny za transakcję.


W praktyce techniki wyceny firm dzielą się na dwie podstawowe grupy, to znaczy majątkowe i dochodowe. Podczas wyceny majątkowej za punkt startowy obiera się wartość wszystkich materialnych składników, jakie posiada firma, czyli ziemi, maszyn czy budynków. Niestety przy tym sposobie wyceny nie bierze się pod uwagę wartości niematerialnych, takich jak pozycja rynku czy doświadczenie pracowników.


Nieco odmiennie do zagadnienia będą podchodzić wyceny dochodowe, z kolei one oparte są przede wszystkim na osiąganych przez firmę przychodach i kosztach.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby zdobyć podobne dane na podnoszony temat, spójrz na informacje, one na pewno również przyciągną Twój wzrok.

Przy metodzie dochodowej istnieje kilka różnych jej odmian, które się różnią podejściem do samej wyceny i zastosowanymi wskaźnikami.