Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Kraków – stare zdjęcia z minionej epoki

Kraków to niewątpliwie pełne uroku miasto pod wieloma względami. Jest to wyjątkowe i interesujące miejsce, w jakim tradycja łączy się z współczesną kulturą, pełnym pysznych delikatesów, zabytkowej zabudowy i zaczarowanych dorożek, jakie wywiera wspaniałe wrażenie na podróżnikach, a mieszkańcy cenią w nim życie.
Dlatego też zdecydowanie warto zobaczyć osobiście, jak wyglądał Kraków w starej fotografii] – często nawet najwięksi wielbiciele i znawcy Małopolski mogą się zdziwić, jak wyglądał wiele lat temu. Wyselekcjonowane fotografie dawnego Krakowa, wykonane przez rewelacyjnych fotografów, we wspaniały sposób pokazują jego unikalne piękno i duszę tego miasta, które tak ukochał Gałczyński.
kraków
Author: Alessandro Caproni
Source: http://www.flickr.com

Kraków stare zdjęcia (zobacz galerię zdjęć) to autentyczny skarb nie tylko dla miłośników miasta, lecz też historyków, uczniów i znawców sztuki oraz wielbicieli retro. Dzięki nim można szybko zobaczyć, jak Kraków , a także jego mieszkańcy zmieniali się w ciągu lat oraz podziwiać kunszt, z jakim autorzy zdjęć uchwycili tamte chwile. Nie każdy na przykład zdaje sobie sprawę, że wbrew pozorom sepia potrafi być bardzo urozmaiconym medium i często miewa bardzo różne tonacje kolorystyczne – od kawy z mlekiem aż po herbaciany żółcień.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby szerzej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj psycholog małżeński wrocław.

Również czynniki dawniej uznawane za mankamenty techniczne – przykładowo lekka nieostrość, szumy , jak również specyficzne małe białawe plamki wynikające z drobinek osadzających się na sprzęcie do odbitek – w dwudziestym pierwszym wieku niebywale mają wpływ na piękno tych zdjęć. Świetne zdjęcia to te, jakie bez względu na rozmaite okoliczności jest w stanie uchwycić na płaskiej przestrzeni tę jedną jedyną chwilę, a również wydobyć osobowość konkretnego miejsca – stare fotografie Krakowa z pewnością posiadają te cechy.


Oglądając zdjęcia ani jeden widz na pewno nie przejdzie obojętnie obok dbałości estetycznej i technicznej owych interesujących prac – są wykonane z niezwykłym kunsztem.

Kraków w starej fotografii do teraz wygląda bardzo ciekawie, o czym łatwo można przekonać się na własne oczy. Pod względem znakomitej jakości i bardzo bogatego wyboru każdy może odnaleźć coś najlepszego dla swych zainteresowań i smaku estetycznego. Ciekawe kolekcje dawnych fotografii to coś, co wielu oglądających bez wątpienia zapamięta na dłużej, dlatego też dobrze jest przyjrzeć im się nieco lepiej – w ten sposób można odkryć sporo ciekawych detali , jak również jednocześnie zapewnić sobie autentyczną ucztę dla oka.

Ta oferta gaźnik w skuterze jest niezwykle interesująca i jeśli szukasz więcej informacji na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Obejrzenie niezapomnianych krakowskich uliczek w całkowicie odmiennej odsłonie jest najlepszym sposobem na ciekawe spędzenie czasu dla ludzi o każdym wieku i płci – warto czasem przenieść się do innej epoki.

Czytaj ciekawy artykuł : kraków w obiektywie