Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Emigracje zarobkowe

Co dziesiąty dorosły Polak oświadcza, iż w ostatniej dekadzie pracował zarobkowo za granicą. Znaczy to, że za chlebem wyjechało 3,3 mln Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą za granicą nie słabnie wśród Polaków od lat.
autobus
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
Składnikiem mającym najwyższy wpływ na migracje zarobkowe jest wiek. W ostatniej dekadzie jeden na czterech badanych w wieku 25-34 pracował za granicą. Pośród przedstawicieli pozostałych kategorii wiekowych odsetek nie był większy niż 12 %.

Podnoszona w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/inne-akcesoria-do-ciezarowek/), który opisuje zbliżone zagadnienia.

Najmniejszy był wśród osób najstarszych, w grupach wiekowych 55-64 i więcej procent wynosił 1. Kolejnym co do ważności elementem determinującym ochotę do podjęcia pracy za granicą jest płeć. Pracę za granicą nagminniej podejmowali mężczyźni (16 proc. z ankietowanych). Wśród kobiet było to jedynie 7 %. Grupą najchętniej wyjeżdżającą są panowie w wieku 25-34 lat. W ostatnim dziesięcioleciu czterech na dziesięciu pracowało poza granicą. Co interesujące, wpływu na chęć do wyjazdu nie ma wykształcenie. Doświadczenie zatrudnienia za granicą potwierdza nieomal tyle samo osób z wykształceniem wyższym (13 proc.), średnim (14 proc.) oraz zasadniczym zawodowym (13 proc.). Odstępstwem są pracownicy z wykształceniem podstawowym, tylko trzy na sto pracowały za granicą. Badacze przyjrzeli się również, które podgrupy społeczno-zawodowe zazwyczaj wyjeżdżają za chlebem.

Omawiany materiał jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaabsorbuje Cię również nowa wiadomość, która posiada podobne kwestie.

Tak więc przeważnie wyjeżdżali pracownicy wykwalifikowani - 26 proc. jak też pracownicy usług - 22 %. Warto także dodać, iż ogromnie wysoki odsetek jest pośród bezrobotnych - aż 25 proc. Prowadzi to do oczywistego wniosku, iż wyjazdy zarobkowe poza Polskę wiążą się z trudnościami w znalezieniu zatrudnienia w ojczyźnie, ale może dodatkowo pokazywać, że praktyka pracy za granicą niekoniecznie pomaga w znalezieniu pracy w ojczyźnie.autobus firmowy
Author: calflier001
Source: http://www.flickr.com
Dokąd za chlebem? Busy do Niemiec pełne są rodaków wyruszających "za chlebem" - ponad jedna trzecia ankietowanych - 37 proc.) pracowała w tym miejscu bądź pracuje dzisiaj. Kolejne miejsca zajmują: Wielka Brytania - 21 procent, Królestwo Holandii - 12 proc., Norwegia - 8 proc., Stany Zjednoczone - 8 procent, Włochy 7 procent oraz Republika Francuska - 6 procent.
Procent rodaków kompletnie nie zainteresowanych pracą poza granicą wyn. 76 proc. Najwyższy był w 2008 r. i wynosił 86 %.