Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Gdy pracowałeś w Anglii. Czy firmy pomogą ci w uzyskaniu zwrotu z podatku dochodowego

Dorabiałeś na Wyspach na legalnej umowie i powątpiewasz czy załapiesz się na zwrot podatku? Bez żadnego problemu możesz sprawdzić ile pieniędzy należy ci się i jakie kroki musisz spełnić, by na twoje konto wpłynęły pieniądze z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polonii mieszkającej w Anglii sprawą tak znaczącą jak dla rodaków nad Wisłą.

dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
To nade wszystko spora różnica w kursach walut – nasz złoty jest ponad pięciokrotnie słabszą monetą od brytyjskiego funta. Uwzględniając najprostsze i najmniej płatne zlecenia zgodnie z brytyjskim przelicznikiem, naszym rodakom - w przeliczeniu - należą się korzystne zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. A więc pomnażając wskazaną kwotę zaliczki przez korzystny (tutaj) kurs walut. Zwrotem podatku z pracy wykonywanej na Wyspach Brytyjskich zajmują się biznesowo firmy, które bezpośrednio rozliczają się z pracodawcami.

rozliczenie podatku
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Robią to w oparciu o kryteria, które pracujący w Anglii musi spełnić, jeśli chce się otrzymać zwrot podatku z pracy bez żadnych komplikacji. Warto pamiętać, że termin do kiedy możesz starać się o złożenie deklaracji następuje z początkiem kwietnia. Tak samo jak w Polsce – to początek roku rozliczeniowego. Więcej szczegółów na stronie podatku z Anglii.

Niezmiernie ważne jest posiadanie przez podatnika unikanego numeru ubezpieczenia, obowiązującego poza Polską. Następny wymóg to posiadanie niezbędnych formularzy, zwanych także kartami podatkowymi. Jeśli pracowaliśmy na Wyspach i – z niewiedzy, pominięcia lub jakiegokolwiek innego powodu – przegapiliśmy okres starania się o zwrot należnego podatku mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Prawo podatkowe ustala granicę do pięciu wstecz, do kiedy to można próbować odzyskiwać zwrot. Po tym czasie podatek ulega przedawnieniu, a my tracimy ostatnią szansę na zwrot.

Wiele wartych wiedzy porad w sprawie prac wykonywanych na Wyspach znajdziemy przeglądając rozbudowany portal podatnika.

Na pewno ciekawią Cię bonusy. Z przyjemnością zachęcamy Cię do naszego nowego wpisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz jedynie wejść w link.

Nie trzeba tutaj być rozliczeniowym tygrysem – do kilku formularzy, numer ubezpieczenia i przeanalizowanie najczęściej zadawanych pytań – wystarczy dać sobie trochę czasu na połapanie się, a następne zwroty w kolejnych latach będą jedynie formalnością. Egzekwujmy prawo z tego co nam się należy za wykonaną legalnie pracę. Także za granicą.