Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czy trudno być agentem ubezpieczeniowym? Czy jest to zajęcie dla każdego? Jakiego rodzaju formalności są przed nami?

Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla wielu ludzi dobry sposób na biznes. Na pewno świadczy o tym spora ilość tego typu firm na rynku. Z pewnością wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak to jest faktycznie? Czy każdy nadaje się do takiej pracy? Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?


Należy najpierw wiedzieć, iż nie każdy może prowadzić działalność w takiej branży. Jest tak, gdyż agentem ubezpieczeniowym może być osoba, która posiada przynajmniej średnie wykształcenie. Prócz tego osoba taka musi posiadać zdolność do przeprowadzania czynności prawnych jak również nie powinien to być ktoś po przebytej karze za umyślne przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: fmg.pl/szkolenia/. Kurs ten kończy się egzaminem, po jakim osoba taka otrzymuje licencję KNF, w ten sposób może zgodnie z prawem wykonywać taki zawód.
agent w pracy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu

Takie szkolenia z reguły robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chce zawrzeć umowę o współpracy. To taka firma (iatf 16949) powinna doskonale wyszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie najczęściej te kursy są darmowe. Należy wiedzieć jednak, iż zajmują one trochę, ponieważ są dwuetapowe. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, jakie trwa 152 godziny. Następny etap jest szkoleniem uzupełniającym i trwa godzin 48. Odnosi się już do produktów firmy, z którą podpiszemy w przyszłości umowę.
kurs na sali szkoleniowej
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Przez zdany egzamin przyszły agent zostaje wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o licencję składa się poprzez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej o wpisie, agent może rozpocząć prowadzenie swojej działalności.


Jak widać jest trochę zachodu z samym uzyskaniem licencji. Należy też wiedzieć, iż jeśli chcemy występować jako agent ubezpieczeniowy praca ta wymaga danych cech charakteru. Musimy wykazywać się odpowiedzialnością, dokładnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z klientami i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy faktycznie jest to zajęcie dla nas. Nie można zapomnieć o tym, iż oprócz tego, że dużo czasu zajmuje wyrobienie samej licencji, to prócz tego całą masa formalności czeka nas z zakładaniem firmy. Istotną informacją jest też system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeżeli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało można zostać agentem ubezpieczeniowym.