Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czym jest temat intercyzy? Co należy przez to rozumieć i kiedy ma zastosowanie?

Intercyza jest to słowo na opisanie przedmałżeńskiej umowy dotyczącej majątku, jednakże intercyzę można podpisać w trakcie trwania małżeństwa. Kontrakt taki więc może, lecz wcale nie musi, poprzedzać ślubu. Powszechnie się uważa, że istnieje jeden rodzaj intercyzy, czyli taki, jaki opisuje całkowitą rozdzielność majątku małżonków. To jednak nie jest prawdą, gdyż intercyza może zmniejszyć zakres wspólnego majątku, ale również go zwiększyć.


Prawo rodzinne przewiduje, że jest możliwe by zawrzeć różne typy umowy przedmałżeńskiej, natomiast umowa tego typu powinna być podpisana w formie aktu notarialnego pod rygorem braku ważności. Tego typu rygor znaczy, że nie zachowanie formy aktu notarialnego może prowadzić do nieważności intercyzy. W czasie trwania małżeństwa możemy zmieniać, a nawet znieść umowę majątkową. Zrezygnowanie z powyższego porozumienia majątkowego, bez rozwodu, będzie skutkować powstaniem ustawowej wspólności majątkowej. Gdy weźmiemy ślub bez intercyzy, to wejdzie w życie tak zwana wspólnota majątkowa.

Czy sądzisz, że w sieci jest za mało godnych zarekomendowania wpisów? Jeżeli chcesz wejść na istotnie przydatny portal, to zalecamy ten link (http://komornikolesno.pl/kontakt/).

dokumenty
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com


Obejmuje ona wszelkie przedmioty majątkowe, które zostały zostały wniesione przez małżonków podczas trwania takiej wspólnoty, czyli od momentu jej zawarcia. Małżonkowie więc są współwłaścicielami tych części składowych majątku. Jednakże, wspólność nie obejmie majątku osobistego poszczególnych współmałżonków. Może również tak być, że małżonkowie zechcą ograniczyć zakres majątku wspólnego. W tej sytuacji w kontrakcie przedmałżeńskim wskazuje się dodatkowe rodzaje przedmiotów majątku, które nie będą objęte taką umową. W tej sytuacji prawo nie stwarza żadnych przeszkód w odłączeniu poszczególnych grup. Ograniczenie wspólności polega na tym, że w umowie opisuje się, która część majątku wspólnego będzie stanowiła majątek osobisty małżonków. Jednocześnie, można działać w drugą stronę, czyli poszerzyć wspólność majątkową. W tej sytuacji ustawodawca zakazuje pewnych czynności - sprawdź to.


Małżonkowie są w stanie poszerzyć wspólność na przedmioty majątkowe, które przypadną małżonkowi z tytułu
dziedziczenia, prawa majątkowe, jakie biorą się ze wspólności łącznej, jaka podlega innym przepisom jak również na prawa niezbywalne, co oznacza, że będą mogły przysługiwać tylko pojedynczej osobie. W razie wielu wątpliwości lepiej omówić tego typu sprawę ze znawcą tematu, jest nim z pewnością adwokat piotrków trybunalski opinie - link do wpisu. Lepiej zasięgnąć porady wcześniej, niż po wszystkim starać się w jakiś sposób naprawić błędy wynikające z niewiedzy.