Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak wiele firm dba o wysoką jakość oferowanych przedmiotów oraz usług?

Troska o najlepszą jakość oferowanych przedmiotów to w przypadku wielu spółek nie tylko slogan reklamowy. Zatrudniają one na specjalnym stanowisku osobę, która w granicach swoich zadań m.in. jest odpowiedzialna za zapewnianie najlepszych standardów jakości konkretnego towaru.
firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Do pozostałych zadań osoby, jaka pracuje na etacie inżynier jakości należy także wdrażanie i nadzór nad respektowaniem systemów czy metod, kontrola jakości komponentów procesu wyrobu i gotowych przedmiotów. Ponadto osoba, która zarabia na tym etacie odpowiada za analizę problemów jakościowych i wprowadzanie przedsięwzięć korygujących, a także analiza oraz weryfikacja reklamacji klienta, prowadzenie działań poprawiających i związanych z zapobieganiem występowania problemów, stały kontakt z klientami w odniesieniu do spraw dotyczących jakości. Ponadto może przygotować innych członków personelu z zakresu norm jakości czy reprezentuje dział jakości przed osobami przeprowadzającymi audyty i klientami spółki.


inżynier jakości
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Osoba, która pracuje na wspomnianym etacie musi posiadać wykształcenie wyższe techniczne. Dobrze odbieranym przez pracodawcę byłby fakt posiadania wprawy w pracy na podobnym etacie czy umiejętność j. angielskiego na szczeblu pozwalającym na swobodną wymianę zdań. Osoba na nim pracująca, mogłaby funkcjonować np. w montowni samochodów, sprzętu budowlanego czy telefonów komórkowych.
Jest to stanowisko, jakie pozwala na dalszy rozwój (szkolenie lean) przykładowo poprzez uczestniczenie w konferencjach. Przełożony zapewnia naturalnie zachęcający zestaw socjalny oraz służbowy laptop.