Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są obowiązki osoby zatrudnionej na stanowisku młodszy księgowy?

Anglojęzyczna nazwa etatu Accountant odnosi się do stanowiska wykonywanego w centrach usług księgowych typu SSC/BPC. Tacy księgowi mogliby być specjalistami w jednym z trzech sposobów stosowanych w księgowości.


junior accountant
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com


Chodzi konkretnie o RTR, PTP oraz OTC. Jeśli chodzi o zakres obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Junior Accountant, to w wypadku RTR, czyli Records To Report, to czynności związane z tzw. "zamykaniem miesiąca" oraz sporządzaniem różnorodnych sprawozdań pieniężnych czy raportów okresowych.

Namawiamy Cię do zajrzenia do następnego wpisu na zbliżony temat - tam wyszukasz ekstra treści. Więc idź do serwisu badanie satysfakcji klientów i ciesz się nimi.

Następnym obowiązkiem jest przeprowadzanie księgowań w głównej księdze. Wymagane jest także prowadzenie ewidencji środków trwałych, czy wyliczeń międzyokresowych, itp. Kolejnym zadaniem zatrudnionego na tym etacie jest konsolidacja oraz potwierdzanie sald czy umów w spółkach grupy. Jeżeli chodzi o region OTC, czyli Order to Cash, to obowiązkami pracownika jest m.in. księgowanie wyciągów bankowych oraz logowanie płatności przychodzących, podtrzymywanie kontaktów z klientami łącznie z monitoringiem zobowiązań oraz uzgadnianie sald rozrachunkowych. Inne zadania to utrzymywanie związku z pracownikami działu sprzedaży.


malowidło - firma
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


Kulinarny kalejdoskop Zurychu
Author: Sigma International
Source: Sigma International


Jeśli chodzi o obowiązki księgowego pracującego na szczeblu PTP, zatem Purchase to Pay, to są to tego typu obowiązki jak: księgowanie faktur od dystrybutorów i przygotowywanie poszczególnych płatności, podtrzymywanie znajomości z dostawcami razem z dozorem okresów płatności, utrzymywanie kontaktów z pracownikami z działu zakupów.
Członek personelu pracujący na stanowisku Junior Accountant może awansować na stanowisko Senior Accountant na poziomie BPO/SSC, z kolei jeśli ma właściwe zdolności do zarządzania ludźmi i rozumie specyficzność procesu, za który odpowiada, to może kontynuować karierę na stanowisku samodzielnego księgowego - jeśli opanował już wiedzę z zakresu pełnej księgowości.