Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak powinna być napisana każda instrukcja obsługi?

Czasami są takie okoliczności, które powodują, że chcemy stworzyć jakąkolwiek łatwą instrukcję obsługi. Jest to zdawać by się mogło niezwykle łatwa sprawa, jednak warto by było wiedzieć o tym, jakiego rodzaju konkretnie punkty powinniśmy w takiej instrukcji umieścić.


Określenie instrukcja wywodzi się od łacińskiego wyrazu "uporządkować".


instrukcja
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com


rozliczanie
Author: David McSpadden
Source: http://www.flickr.com
Innymi słowy instrukcja jest spisem poszczególnych kroków, jakie należy wykonać w drodze do uzyskania określonego celu. Jest to pouczenie, zbiór wskazówek i rad, które regulują postępowanie.

Masz chęć zgłębić więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem księgowa koszalin znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Instrukcje są sporządzane po to, aby ułatwić lub umożliwiać uruchomienie konkretnego przyrządu albo przeprowadzenie określonej czynności. Instrukcja powinna być napisana tak, aby odbiorca szybko i konkretnie zapoznał się z rozwiązaniem danego kłopotu. Instrukcja więc powinna być napisana jak najkrócej oraz krótko. Przy pisaniu instrukcji należy wyjaśnić oraz opisać kolejne etapy w porządku chronologicznym. Niezwykle dobrym rozwiązaniem jest stosowanie słów takich jak: "potem", "w następnej kolejności" lub "następnie". Trzeba się posługiwać łatwym, ale też technicznym oraz jasnym dla wszystkich językiem.


Należy szczególnie mieć na uwadze wiek osoby, która będzie czytać taką instrukcję. Trzeba podawać dokładne oraz konkretne porady w odniesieniu do tego, co należy wykonać oraz jak to zrobić. Dany tekst należy napisać w punktach lub w odmienny sposób, który ułatwia orientację w danej tematyce. Podawane rady nie mogą zostawiać żadnych wątpliwości. Trzeba się zatem namyśleć, czy też osoba, która będzie czytała instrukcję, bez kłopotu zorientuje się co oraz jak powinna zrobić. Należy pisać w formie bezosobowej, np.


: "trzeba", albo "weź", "zrób", lub "zakręć". Należy być przy tym konsekwentnym. Ponadto należy także stosować punkty, podpunkty oraz akapity, gdyż instrukcja powinna być przejrzysta i czytelna.