Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

W jakich miejscach mógłby być zatrudniony inżynier produkcji?

Najbardziej istotnym celem tego typu stanowiska jest rozwój nowych linii montażowych oraz wytwórczych oraz ich tworzenie.


Studia na takim kierunku jak Inżynieria Produkcji i Zarządzanie, stawiają wymagania od studenta przyswojenia wszechstronnej wiedzy.
praktyka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com


Jest to wiedza w zakresie mechaniki tworzenia oraz ekonomicznych nauk oraz nauk o zarządzaniu. Właściwa osoba, która pracować będzie jako inżynier produkcji, powinna posiadać pewne zdolności do nauk ścisłych. Powinno być tak dlatego, ponieważ na tych studiach jest nauka matematyki, statystyki i różnorodnych przedmiotów technicznych lub ekonomicznych, które wykorzystują teorie matematyczne oraz fizyczne. Studia na kierunku Inżynieria Produkcji oraz Zarządzanie przygotowują do organizowania i zarządzania procesami produkcyjnymi tak w znacznych placówkach jak i w mniejszych przedsiębiorstwach. Przygotowują również do organizacji oraz zarządzania ludźmi i koordynowania pracy pracowniczych zespołów. Aby pracować jako inżynier produkcji jest wymagana dojrzałość, zdolności przywódcze oraz pewność siebie. Student, który ma takie cechy będzie mógł śmiało wykonywać kierownicze role i prowadzić swoją firmę.


przykładowe ulotki
Author: Paul Stainthorp
Source: http://www.flickr.com


oprogramowanie w biznesie
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com


Po ukończonych studiach na wydziale Zarządzanie TOC i Inżynieria Produkcji można by pracować w małych, dużych i średnich firmach, które zajmują się niektórymi zakresami inżynierii produkcji. Można by również pracować w jednostkach projektowych oraz doradczych, które zajmują się także wybranym zasięgiem mechaniki produkcji.
Inżynier produkcji znajdzie również posadę w jednostkach przemysłowych oraz administracyjnych, w których jest konieczna znajomość techniczna oraz informatyczna i wymagane są umiejętności organizacyjne. Absolwent tego typu studiów odnajdzie posadę także w instytucjach trudniących się poradnictwem i rozpowszechnianiem wiedzy w zakresie inżynierii produkcyjnej.