Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czemu tak ogromna liczba rodaków pracuje w innych krajach, jakie zalety będzie miała praca opiekuna starszej osoby.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęła się masowa emigracja mieszkańców w poszukiwaniu lepszego życia. Nie ma się czemu dziwić, jeżeli w wielu rejonach naszego kraju było wysokie bezrobocie, a o płacy minimalnej wiele osób mogło tylko marzyć. A przecież w Anglii, Irlandii czy w Niemczech wypłaty były parę razy większe, wypłacane na czas i przy legalnym zatrudnieniu.

Jak się ocenia, podczas ostatnich dziesięciu lat nawet dwa miliony ludzi w ten sposób mogło wyjechać za chlebem, część jedynie na jakiś czas, a inni z planami zostania na znacznie dłużej. Kierunki takich wyjazdów były i są bardzo różne. W wielu krajach na zachodzie jest duże zapotrzebowanie na osoby do robót sezonowych, głównie przy zbiorach warzyw i owoców. Dobre opinie także mają pracownicy którzy się zajmują remontowymi i budowlanymi sprawami, cenieni przede wszystkim za rzetelność i sumienność. Sporo osób, zwłaszcza młodych kobiet, wyruszyło także jako opiekunki, które także są bardzo cenione na zachodzie.

widok - firma
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com
Widać więc że atrakcyjnych opcji będzie całkiem sporo, lecz trzeba się przy wyjeździe liczyć z tym, że niezbędne mogą być odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Przykładowo praca opieka niemcy przede wszystkim wymagała będzie dobrej znajomości języka, bowiem odpowiedni kontakt ze starszą osobą będzie niezbędny. Przydatne jest również odpowiednie doświadczenie z opieki albo przebyte szkolenia i kursy w tym obszarze, lecz ich nie posiadające również szukać mogą takiego zajęcia. Z pewnością przydatne również będą odpowiednie cechy charakteru, takie jak życzliwość czy cierpliwość, a także odporność na stres i umiejętność radzenia z presją. Doświadczona opiekunka opieka seniora może miesięcznie zarobić nawet dwa tysiące Euro, lecz trzeba mieć świadomość tego, że nie jest to prosta praca - opieka - praca w Niemczech.

Przeciętny wyjazd może trwać od jednego do kilku miesięcy, podczas których nastawić się należy na sporo czasu który trzeba spędzać ze starszą osobą, czasami nawet kilkanaście godzin na dobę.