Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Czy warto zostać agentem ubezpieczeniowym

Robota agenta polega na ciągłym kontakcie z ludźmi, przeprowadzaniu setek połączeń, umawianiu spotkań i ciągłych negocjacjach. Dlatego nadzwyczaj ważne w zawodzie agenta ubezpieczeniowego są osobowościowe predyspozycje. W tymże zawodzie najlepiej realizują się ludzie komunikatywni, otwarci, wzbudzający zaufanie, umiejący słuchać pragnień swoich klientów jak też będący prawdziwymi erudytami. Czas pracy jest nienormowany, toteż w tym zawodzie powinni wykonywać pracę faktycznie ludzie z pasją niebojący się wyzwań i spotkań z kontrahentami w bardzo wczesnych albo bardzo późnych godzinach dnia.


praca agenta ubezpieczeniowego
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego? Agentów ubezpieczeniowych możemy podzielić na dwie grupy: agenci pełnomocnicy – to oni mają moc sprawczą oraz faktycznie podpisują dokumenty i agenci pośrednicy, jacy najczęściej spotykają się z kontrahentami, przedstawiają oferty jednakże przez brak licencji nie posiadają prawa do podpisywania układów z klientem - czy to prawda, na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego. Agenci ubezpieczeniowi po założeniu działalności gospodarczej zgłaszają się do wyselekcjonowanego towarzystwa ubezpieczeniowego w celu odbycia szkolenia na agenta ubezpieczeniowego uwieńczonego egzaminem i parafowania umowy o współpracy.

Częstokroć towarzystwa ubezpieczeniowe działają poprzez sieć multiagencji i zazwyczaj tam odsyłają pojedynczych agentów pragnących pracować dla konkretnego zakładu ubezpieczeń. Co istotne, to parafując umowę z multiagencją zgadzamy się działać jedynie dla jednego zakładu ubezpieczeń.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź opracowanie (continuum.biz.pl/) a poznasz o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Jednakże z drugiej strony multiagencja przejmuje odpowiedzialność cywilną za agenta ubezpieczeniowego, z którym współpracuje. Oznacza to, iż agent nie musi ponosić kosztu obowiązkowego ubezpieczenia OC, jakie musi wykupić każdy agent (czy mogę sam przygotować się do szkolenia na agenta ubezpieczeniowego), zamierzający podjąć kooperację z więcej niż jednym zakładem ubezpieczeniowym. Wadą tego podejścia jest fakt, że multiagencje na ogół nakładają na swych agentów cele sprzedażowe i kiedy nie będziemy ich osiągać to multiagencja może prędko rozwiązać z nami umowę.


pieniądze
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
Uposażenie stanowi przede wszystkim prowizja, jaka jest naliczana od każdej umowy osobno. Agent jest zorientowany na ubezpieczenie jak największej liczby osób, żeby uzyskać wysoką prowizję. Agent ubezpieczeniowy zarabia także na swoich zwierzchników towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego ramienia pracuje. Jest to procent zysku z parafowanej umowy.