Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/1bmt.pl/includes/menu.inc).

Jak odzyskać odszkodowanie wypadkowe

Codzienne życie i chodzenie do pracy w Wielkiej Brytanii to dla niemałej części emigrantów z Polski codzienność. Jak sobie radzić, żyjąc z dala od ojczyzny? Jak utrzymać rodzinę?


Aktualna emigracja, to przede wszystkim emigracja zarobkowa. Wyobrażenie o poziomie życia w ojczyźnie i w UK jest miażdżące przy porównaniu jednego z drugim. Nieustannie słyszymy, jak wiele można dostać pomocy od państwa, o ile łatwiej się dostatnio żyje za granicą, jeżeli tylko się ma pracę. Jak to się ma do rzeczywistości? Czy rzeczywiście pracując i dostając jednocześnie zasiłki, łatwiej jest sprostać rzeczywistości?

Popularną, i głośną ostatnio formą zasiłku, z której korzystają polskie rodziny, jest Child Benefit, czyli zasiłek (zobacz wysokość zasiłku dla bezrobotnych 2020) na dziecko. Benefity w UK mają w założeniu pomagać rodzinom żyjącym z mniejszych pieniędzy. Aplikować o taki zasiłek (zobacz komu należy się zasiłek dla bezrobotnych 2020) może każdy obywatel Unii Europejskiej, pracujący na terenie Zjednoczonego Królestwa, lub prowadzi tam firmę, i odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne; pomoc też można otrzymać, jeśli aktywnie poszukuje się pracy na terenie Wielkiej Brytanii, lub jeżeli się na miejscu studiuje. Należy jednak spełnić poniższe wymogi: mieć pieniądze, które pozwolą nam utrzymać się bez korzystania z benefitów, powinniśmy także posiadać wykupione ubezpieczenie zdrowotne (google+ - portal Kancelaria Doradztwa Biznesowego Doradca24 z Lublina kliknij).

Pieniądze możemy otrzymywać, jak dziecko mieszka z nami, oraz gdy znajduje się ono poza granicami, pod czyjąś opieką. Pieniądze mamy obowiązek przeznaczyć na utrzymywanie dziecka, zakup ubrań, jedzenia, przyborów szkolnych, ale też prezentów świątecznych czy urodzinowych, a nawet kieszonkowe.Jeśli mamy legalną pracę, opłacamy składki, a przytrafi nam się w pracy wypadek, możemy też otrzymać za to rekompensatę. Odszkodowania możemy uzyskać, jeśli np. mieliśmy wypadek samochodowy. Duża część firm, które zajmują się walką o nasze odszkodowania gwarantuje nam, że nie będziemy ponosić jakichkolwiek kosztów w przypadku, gdy rekompensaty nie otrzymamy. Na ogół wystarczy pojedyncza wizyta, zebranie podstawowych informacji i złożenie niewielkiej ilości podpisów. Możemy dostać od nich samochód zastępczy, pomogą nam naprawić uszkodzony pojazd, pomogą uzyskać odpowiednią opiekę lekarską, jeśli ponieśliśmy szkodę na zdrowiu. Jeśli nasze problemy zdrowotne wymagają spotkania z fizykoterapeutą, dostaniemy pomoc od polskiego specjalisty, za którego również nie będziemy płacić. Nie trzeba niczym się martwić.